Tasovičtí fotbalisté vstoupili do 15. kola poměrně razantně. Během prvních pětačtyřiceti minut si dokázali vytvořit tři slušné příležitosti. „Ty jasně volaly po gólu. Bohužel jsme je nedokázali proměnit,“ mrzelo lodivoda Sokola Miroslava Steinhausera.

Hosté z Vysočiny míč během úvodního poločasu často ztráceli v osobních soubojích a vyložené šance nedokázali rovněž proměnit. Do kabin tedy obě mužstva kráčela za stavu 0:0.

Náhodná situace

Po změně stran Tasovičtí ze začátku druhé poloviny na deset minut jakoby vypnuli, čehož polenští fotbalisté využili. Během 57. minuty otevřel skóre hostující Daniel Kavka – 0:1. „V onen okamžik se nám podařilo eliminovat jejich útočnou sílu, díky čemuž jsme se jim vyrovnali v osobním souboji a vstřelili gól,“ konstatoval lodivod Slavoje Michal Lovětínský.

„Byla to spíše náhodná situace, než vyložená šance,“ oponoval tasovický trenér Miroslav Steinhauser.

Jeho svěřenci ovšem neznervózněli a snažili se dostat utkání pod kontrolu. Steinhauser oživil hru střídáním v 63. a 66. minutě, kdy na pažit poslal Jiřího Švejkara a Miroslava Paula. „Stále jsme však táhli za kratší provaz. Hra nebyla tak kvalitní jako během prvních pětačtyřiceti minut,“ komentoval průběh utkání domácí hráč Lukáš Hrazdílek.

Úmyslné zdržování

Zlom nastal až čtyři minuty před závěrečným hvizdem. Polenský Jiří Fadrný skolil zezadu tasovickou sedmičku Pavla Lapeše. Rozhodčí vzápětí Fadrnému udělil žlutou kartu a nařídil penaltu, načež hosté začali cíleně zdržovat hru.

Když domácí Paul chystal míč na pokutový kop, ťukl do přichystaného balónu polenský Ondřej Šourek. Obstrukce následně pokračovaly až do 90. minuty, kdy Paul penaltu proměnil a Tasovičtí tak v samém závěru vyrovnali na 1:1.

Kouč Polné po zápase přiznal, že jeho svěřenci se cíleně snažili znervóznit fotbalistu střílejícího penaltu. „Nebylo to o nervozitě, aleo naší chladné hlavě. Šourek věděl, že se kopajícího hráče domácích budeme snažit rozhodit. Bohužel se nám to nepovedlo,“ pronesl ironicky kouč hostí Lovětínský.

„Samozřejmě! Je to ztrátav domácím prostředí, ale jinak nemohu hráčům nic vytknout. Podali obětavý výkon,“ pochválil své borce trenér domácích Miroslav Steinhauser.

Tasovičtí fotbalisté sobotní remízou uzavřeli podzimní část a zimu přečkají se ziskem 27 bodů na páté příčce divizní tabulky. Podle Steinhausera byla letošní první část soutěže ročníku 2018/2019 velice úspěšnou. „Bodově jsme na tom lépe než v loňské podzimní části, takže z tohoto pohledu jsme spokojeni,“ uzavřel trenér Sokola.

Tasovice - Polná 1:1

Poločas: 1:1 Branky: 90. Paul (pen.) – 57. Kavka ŽK: Lapeš – Šourek, Kavka, Fadrný, Klíma. Rozhodčí: Kostelník – Volek, Marek. Diváků: 150.
Tasovice: Heneš, Garčic, Hrazdílek, Mička, Rygl, Lapeš P., Odehnal, Čermák (63. Švejkar), Lapeš R., Landšperský (66. Paul), Švarc. Trenér Tasovic: Miroslav Steinhauser.