Hráči divizních Tasovic budou na ročník 2020/2021 vzpomínat s pachutí na rtu. Během podzimu odehráli jen deset zápasů, na lavičce se od loňského srpna vystřídali tři lodivodové a už podruhé za sebou kvůli známým okolnostem nedohráli sezonu a v divizi D skončili devátí.

„Hned jak to bylo možné, tak si trenér A-mužstva, Václav Dvořák začal domlouvat přípravná utkání, tak aby se tým postupně připravil na nadcházející sezonu 2021/22,“ uvedl za Sokol Tasovice Zdeněk Macháček.

Dvořákovi svěřenci odehráli od poloviny května už pět duelů. Mimo zápasů proti celkům z krajského přeboru jako jsou Moravský Krumlov či Sparta Brno, vyzvali i mančaft třetiligových Rosic. Na tamějším Slovanu utrpěli jedinou porážku.

„Čekali jsme, že to bude víceméně prověření defenzivní činnosti celého mužstva. Chyběla nám v ofenzivě přesnost a klid. Pár příležitostí pokazila především finální přihrávka. Odměnou nám byl kontaktní gól Jakuba Pazdery na 1:2, ale na remízu jsme to už nedotáhli,“ vzpomněl hlavní stratég Tasovic.

Pevná víra

Závěrečné přátelské střetnutí Tasovičtí plánují na poslední červnovou sobotu. Od patnácti hodin vyzvou doma „devatenáctku“ 1. SC Znojmo. Pak borci dostanou volno.

„Oficiální přípravu na příští ročník zahájíme v polovině července. Od sedmého srpna snad pak normálně začne podzimní část. Přáli bychom si uspět a být lepší než vloni. Pevně všichni věříme, že to byl poslední ročník, který se takto nedohrál a musel se zrušit,“ burcoval Dvořák.

Sokolové, jako správní fotbalisté, žijí EUREM. Lodivod už je nedrtí, tak jako začátkem května, kdy bylo potřeba dohnat fyzičku po covidové pauze. Setrvačnost vidí i kapitán TJ Roman Švarc.

„Trenér nám na pátek naplánoval sledování zápasu Česko – Chorvatsko, bude nějaké pití a trocha jídla. Pak si čutneme fotbálek a pojedeme domů,“ uzavřel Švarc.