Fotbalisté divizních Tasovic prohráli v neděli 0:1 s mančaftem Humpolce. Duel mezi Jihomoravany a celkem z Vysočiny rozhodl pokutový kop minutu před koncem.

Trenér sokolí letky Václav Dvořák neskrýval zklamání. "Sám za sebe mohu říci, že kdybych byl divákem, tak se hrál škaredý fotbal. Nákopy, souboje, dostoupení. Přizpůsobili jsme se tomu a nedokázali vytvořit souvislý tlak. Soupeř měl spoustu vysokých hráčů. Bylo těžké se prosadit i po standardních situacích," shrnul lodivod TJ.

Humpolečtí dle něj vyčkávali na brejkovou situaci. "Ta nakonec přišla a po penaltě rozhodla utkání," sdělil Dvořák.

Sokolové tak prohráli již druhý zápas za sebou. O prvním zářijovém víkendu padli na hřišti Lanžhota 0:3. Na hřišti jihomoravského rivala navíc vyfasovali zranění Tomáš Cihlář a Jiří Švejkar. Zdravotní problémy trápí i Stanislava Kohoutka a Miroslava Paula.

Již v neděli hrají Tasovičtí na hřišti B-týmu brněnské Zbrojovky, momentálně druhého celku divize D. "Víme, jakou sílu mají. Budeme se na to snažit nachystat a myslím si, že se bude hrát jiný fotbal než proti Humpolci," uzavřel Dvořák.

Tasovice - Humpolec 0:1
Poločas: 0:0. Branka: 89. Šerý (pen.). ŽK: 2:2. Rozhodčí: Grečmal - Malimánek, Bělák. Diváků: 225.
Tasovice: Koukal - Hrazdílek - Fukal (62. Vacek) - Lapeš - Horáček - Garčic - Odehnal - Pacula -Pazdera - Blahoudek - Švarc. Trenér: Václav Dvořák.
Humpolec: Kříž - Vrátný (72. Zástěra) - Šerý - Dalík (83. Kameš) - Havel - Svoboda - Málek -Kopic - Benáček - Pešek - Podoba (90+3 Havel). Trenér: Lukáš Staněk.