"Samozřejmě je mi to hodně líto. Je to jen fotbal, určitě mě to mrzí, ale dnešní výkon je pro mě poučením do mistrovských utkání," hodnotil trenér TJ Václav Dvořák.

Sokolové z Tasovic si díky pohárovým utkáním střihli v rámci MOL Cupu utkání s prvoligovými celky jako 1. FC Slovácko či Dukla Praha. Letos jim však vůbec poprvé za deset let předkolo poháru nevyšlo. V sobotu podlehli doma diviznímu Startu Brno 0:1.

Tasovice - Start Brno 0:1
Poločas: 0:1. Branka: 15. Frimmel. ŽK: 3:2. Diváků: 210. Sestava Tasovic: Koukal - Hrazdílek - Cihlář (65. Fajkus) - Fukal - Lapeš - Horáček - Švejkar - Garčic - Odehnal - Pacula. Trenér: Václav Dvořák.

Podle trenéra TJ přežili jeho svěřenci během první pětačtyřicetiminutovky klinickou smrt.

"Soupeř nás po první chybě potrestal a vedení mohl zvýšit. Tak, jak se však ve fotbale stává, své šance neproměnil, byť byly v druhé polovině vyložené," uvedl Dvořák.

Do druhé poloviny sestavu přestavěl, domácí drželi střed hřiště, ale mimo jedné šance žádné další příležitosti nevypěstovali.

Kádr trápí zranění a absence. "Dva kluci jsou na dovolené, mrzí mě zranění Standy Kohoutka a neavizovaný odchod Jakuba Kříže, který zde končí. Museli jsme se s tím smířit. Věřím, že postupem časem kádr vhodně doplníme, máme rozjednané ještě nějaké hráče," objasnil stratég Tasovic.