Sokolové odehráli během přípravy, která trvala od konce ledna do začátku března, pět testovacích duelů. Kádr prověřili jak Rakušané z Wullersdorfu, tak i kvalitní týmy z krajského přeboru jako Svratka Brno nebo B-tým Líšně.

Fotbalista Michal Garčic přišel do Tasovic ze třetiligového Znojma.
Sokolové odstartovali přípravu na jaro. Tasovice chtějí být co nejvýš

„Vrcholem byl třetí zápas s Kroměříží, která hraje Moravskoslezskou fotbalovou ligu. S Hanáckou Slávií jsme remizovali 3:3, ovšem pohledem hry se nám klání povedlo,“ vzpomněl Dvořák.

Tasovický kádr je před prvním mistrovským zápasem oslaben o zraněné hráče. „Tomáš Cihlář i Milan Moravec mají něco s kotníkem. Proto jsem se rozhodl vynechat poslední přípravné utkání víkend před začátkem jara. Nechal jsem to volné, abychom se z toho vylízali. Jinak jedeme v pravidelném týdenním tréninkovém cyklu,“ dodal trenér TJ.

Tasovičtí fotbalisté (bílí) sehráli druhé přípravné utkání, v němž na domácí umělé trávě vyzvali celek rakouského SK Wullersdorf.
OBRAZEM: Tasovičtí sokolové porazili ve druhé přípravě rakouský Wullersdorf

Sestava zůstane velmi podobná jako na podzim. „Mužstvo nám vhodně doplnil Jakub Pazdera, který se do Tasovic vrátil oklikou z třetiligového Hodonína a divizního Startu Brno. Dále se do přípravy zapojili dva kluci ze Znojma, Jiří Synek a Pavel Bobor,“ vypočetl Dvořák.

Podzim byl dle něj extrémně vydařený. Ať už tasovický kouč vzpomene na pohárovou výhru nad Hodonínem a postup do duelu s druholigovým Prostějovem, anebo finální umístění v tabulce.

Znojemská thaiboxerka Viktorie Bulínová získala titul pro sportovce okresu za rok 2022.
Titul nejlepšího sportovce Znojemska za rok 2022 získala zápasnice Bulínová

„Měli jsme hodně zraněných. Jezdili s námi dorostenci, jež nastupovali i do základní sestavy. Cením si výkonu kluků. Vždy je těžší něco obhajovat než budovat nové. Věřím, že na podzimní úspěchy navážeme a fanoušky budeme naším fotbalem bavit,“ uzavřel Dvořák.