Tasovičtí Sokolové naposledy hráli v půli října, když doma podlehli 1:2 rezervě brněnské Zbrojovky. Potom přišla opatření spojená s bojem proti covidu, stopka soutěží a tréninků. Po rozvolnění opět hráči Tělovýchovné jednoty (TJ) začali pilovat své dovednosti.

Více než 250 sportovců vyběhlo na den po Štědrém večeru na trať 39. ročníku znojemského Vánočního běhu Elektrokovu.
Jubilejní ročník museli osekat. Přípravy na znojemský Vánoční běh jedou dále

První zápas proti jinému soupeři absolvovali až během druhého prosincového týdne. Na umělé trávě v Tasovicích hostili znojemskou U19, jíž porazili 4:2. "Šlo vidět, že jsme trénovali omezeně a po většinu času individuálně nebo skupinově. Hra byla neurovnaná," hodnotil kouč Sokolů Miroslav Paul.

Podobnou optikou viděl průběh duelu i kouč Znojma František Havlík. "Zvláště první poločas se hrál ve velmi dobrém tempu, pak již bylo znát, že hráčům chybí zápasová kondice," uvedl Havlík.

Fotbalisté 1. SC Znojmo zatím pilují formu individuálně. Trénovat společně nesmějí.
Znojemští fotbalisté podlehli v ofenzivní partii Vyškovu

Ve střetnutí s mladíky 1. SC Tasovičtí udrželi po úvodní pětačtyřicetiminutovce vedení 2:1. Domácí výhru pojistili v následující půli dalšími dvěma střelami na konečných 4:2. Inkasované branky znojemského lodivoda mrzely. "Při první měl náš hráč špatné postavení vůči střelci domácího týmu. Druhá je systémovou chybou. Nemůžeme hrát do šířky, když nás soupeř vysoko presuje," krčil Havlík rameny.

Dlouhou herní přestávku hodnotil negativně i Miroslav Paul. "Kvůli omezením bylo znát, že fyzická kondice také není v ideálním stavu. Hráli jsme na velké množství doteků a vůbec jsme neměli těžiště hry, z čehož plynulo velké množství ztrát a nepřesných přihrávek," dodal trenér Tasovic.

Fotbalista Tomáš Hříbek (v černém s číslem 8) dal na podzim za Dyjákovice 12 branek. Je tak nejlepším střelcem A-skupiny III. třídy na Znojemsku.
Vsítil dvanáct branek. Za Hříbkovým gólovým účtem stojí snaha celého týmu

Jeho svěřence nyní čeká zimní pauza. Příprava na jarní část ročníku 2020/2021 jim začne v polovině ledna následujícího roku. "V pátek jsme se sešli na posledním tréninku. Během přípravy víme, na čem musíme pracovat. Jedná se zejména o organizaci a výstavbu hry," uzavřel Paul.


Načítám tabulku ...