Sokolové mohou navázat na úspěšný výsledek z předchozího kola, kdy doma remizovali 1:1 s vedoucím celkem soutěže, Zbrojovkou Brno B, a brali bod. Utkání proti Staré Říši ale může dle slov tasovického trenéra Miroslava Paula katapultovat jeho svěřence někam jinam.

Tasovičtí fotbalisté (černí) remizovali neděli před Velikonocemi s B-týmem Zbrojovky Brno 1:1.
Sokolí letka z Tasovic remizovala s lídrem a brala bod proti rezervě Zbrojovky

"Je potřeba si uvědomit, že když se podíváme na postavení Říše a na její zápasy, které ji čekají po našem vzájemném utkání, tak pro ně je to jedna z posledních možností, jak se vyhnout tomu zbytku pole a bodově se jakoby trošku chytit. Z našeho pohledu je to pak velice podobné. Určitě tam jedeme s pokorou k soupeři a chtěli bychom neprohrát," řekl Paul.

Na Říši totiž potom čekají soupeři z horní poloviny tabulky, které mají už Tasovice za sebou. Sokolové to mají přesně naopak. "Budeme mít za sebou po neděli pět zápasů, to je třetina jara. Pokud v Říši zvítězíme, tak si troufám říct, že s pětibodovým ziskem z pěti kol budu spokojený a bude to lehce nadprůměrné. Hlavně z toho hlediska, že z odehraných kol máme za sebou Zbrojovku B, Lanžhot a Líšeň B. To jsou mančafty patřící do top čtyřky," vypočetl kouč TJ.

Bolzano, Vídeň, Linec? Nejen s těmito soupeři by znovu od příští sezony mohli hrát znojemští hokejoví Orli potom, co spadli po jednom roku v Chance lize zpět do třetí nejvyšší soutěže.
Hokejoví Orli jednají o návratu do rakouské soutěže i změně vlastníka

Tasovicím bude na Vysočině chybět záložník Petr Bakaj, který se zranil v utkání proti Zbrojovce. "Nerad to říkám, ale Peťa už se asi nevrátí, protože zranění je dlouhodobějšího rázu. Troufnu si však tvrdit, že i tak máme dobře nastavený tým. Kádr je celkem široký, hráči dobře spolupracují. Věřím jim," dodal Paul.

Sokolové v odehraných čtyřech kolech dvakrát remizovali a dvakrát prohráli. Jejich hlavní stratég zopakoval, že dosavadní průběh jara bude záležet na výsledku ve Staré Říši. "Je tam spoustu elementů, které rozhodnou o hodně věcech. Postavení v tabulce, jestli necháme Říši dýchat, a tak dále," uzavřel kormidelník Tasovic.

Znojemský fotbalový stadion hostil poslední březnové úterý duel české (červení) a anglické "dvacítky". Češi týmu z ostrovů podlehli 1:3.
Česká U20 podlehla ve Znojmě výběru Anglie. Město přesto zažilo fotbalový svátek

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...