Trenér hostů Milan Volf nasadil do obou poločasů téměř dvě rozdílné jedenáctky. „Skládali jsme to tak , aby vše bylo vyrovnanější a cizinci, které zde máme, se spolu domluvili a komunikovali i na hřišti,“ přiblížil kouč mančaftu z města nad řekou Dyjí v pozáposovém rozhovoru.

V úvodním dějství šli do vedení jako první Znojemští, když domácím vsítil branku Řehola. Po chvíli však Bzenečtí srovnali na 1:1. Milana Volfa překvapilo, jak jeho svěřenci kombinovali. „Jediné, co mě mrzelo, že jsme směrem dopředu čekali na přihrávky, místo toho, abychom byli v pohybu,“ uvedl trenér 1. SC.

SNAHA VYHRÁT

Po změně stran šli hráči Slovanu do vedení zásluhou Zůbka. Moment na to však srovnal na 2:2 znojemský Pohanka.

Bzenec - Znojmo 2:2
Poločas: 1:1. Branky: 31. Andrýsek, 50. Zůbek – 29. Řehola, 57. Pohanka. ŽK: 0:2. Rozhodčí: Tomanec – Drozdy, Gasnárek.
Sestava 1. SC Znojmo: Koukal – Krakovčík, Vocílka, Prokeš, Zedníček, Řehola, Contreras, Moravec, Longo, Ugljesa, Poláček. 2. poločas: Pacula, Ibrahimović, Garčic, Martinek, Malár, Kaššai, Pohanka, St. Hillaire, Záleský. Trenér: Milan Volf.

Hosté disponovali spoustou gólových příležitostí, ani jednu z nich však neproměnili a ze Bzence odjeli s plichtou. „Posledních deset minut jsme soupeře válcovali. Projevilo se tam střídání. Chtěli jsme vyhrát. Na klucích bylo vidět, že se snažili a s přípravným utkáním jsem spokojen,“ těšilo Volfa.

Další duel sehraje skvadra 1. SC na hřišti v Břežanech na Znojemsku již v sobotu. Od půl jedenácté vyzve divizní Lanžhot. „Myslím si, že bude mít kádr poskládaný převážně ze slovenských hráčů. Mají nejvyšší ambice a je možné, že budou usilovat o nejlepší výsledek,“ předestřel Volf.

V pondělí proběhne v Olomouci rozlosování moravských soutěží. Volf neočekává překvapení týkající se změny účastníků, ať už Moravskoslezské fotbalové ligy či nižších soutěží. „Budu přítomen, když se něco změní, dozvím se to hned,“ uzavřel.