První dvě branky padly už krátce po první desetiminutovce, když se rychle po sobě trefili nejprve sokolovský Dvořák a po něm domácí Mudra. „Kuba Kučera dostal míč do lajny a já jsem počítal s tím, že by to mohl dát po zemi za beky, protože se vraceli čelem ke své bráně, a tak to měli těžké. Šel jsem za tím, že to vystřelím na první dobrou, a ono to vyšlo,“ uvedl k vyrovnávající brance Jan Mudra.

Pro domácí to byl však jediný gólový úspěch, naopak hostující trenér Vítězslav Hejret měl na konci zápasu šťastnou ruku, když vytáhl střídajícího žolíka Voleského. „Jednalo se o těžký zápas a potvrdilo se, že druhá liga je strašně vyrovnaná. Rozhodují drobnosti, což se potvrdilo,“ poznamenal Hejret.

Domácí kouč Leoš Kalvoda tak musel zkousnout čtvrtou prohru v řadě. „Hráčům jsem před zápasem říkal, že rozhodují okamžiky v našem vápně. Bohužel jsme tyto klíčové momenty nezvládli,“ řekl Kalvoda, jehož svěřenci zůstali na dvanácté příčce tabulky a po víkendu mohou klesnout ještě níž.

Znojmo - Sokolov 1:2
Poločas: 1:1. Branky: 12. Mudra – 11. Dvořák, 82. Voleský. ŽK: Kučera, Mudra, Ordoš, Malár – Stropek, Voleský. Rozhodčí: Mikyska – Pfeifer, Mojžíš.
Znojmo: Buček – Helísek, Avdić, Malár, Cihlář – Mudra, Kučera (69. Ambrozek), Lacko, Ordoš, Štrombach – Teplý (76. Brown).

LUBOMÍR BUDNÝ
ANTONÍN ZABLOUDIL