Jihomoravský celek stojí nad propastí sestupu z druhé ligy, do které nespadne pouze v případě, že od tří hodin odpoledne získá v utkání ve Varnsdorfu víc bodů než čtrnácté Táborsko v souběžném duelu v Hradci Králové a nepřeskočí ho ani poslední tým soutěže Viktoria Žižkov, který je o bod zpět a představí se na hřišti Chrudimi. „Jsem ze situace naštvaný a vůbec mě netěší. Připadá mi, že někteří hráči ani nevědí, o co nám jde, a je jim to jedno. Táborsko má ale těžšího soupeře a věřím, že konečně vyhrajeme a vyjde nám záchrana,“ prohlásil zkušený obránce týmu David Helísek.

Pro zvětšení klikněte.Znojmu v posledních týdnech nefunguje defenziva, v klíčovém souboji navíc Jihomoravané nemohou počítat s brankářskou jedničkou Antonínem Bučkem, který v minulém klání s Vítkovicemi obdržel čtvrtou žlutou kartu.
Mezi třemi tyčemi ho nahradí devatenáctiletý gólman Jiří Koukal. „Kouky už pár zápasů ve druhé lize chytal, takže tady problém nebude. Jde o dobrého brankáře. Navíc Varnsdorf je defenzivní mužstvo, které by nemělo moc hrozit vepředu,“ zmínil Helísek.

Fotbalisté Znojma se při cestě na poslední duel sezony pořádně projeli, za severočeským soupeřem to mají tři sta padesát kilometrů a do Varnsdorfu vyrazili s předstihem už v pátek. Jejich dnešnímu soupeři patří šestá pozice druhé nejvyšší soutěže a na jaře hráči Varnsdorfu střídají cenné výhry s nečekanými prohrami. Na jednu stranu zdolali Zbrojovku 2:0, ale taky rozdali tři body poslední Viktorii Žižkov. „Očekávám opatrný fotbal, protože jakmile trochu otevřeme hru, dostaneme z každého brejku gól. Musíme hrát obezřetně. Připravovali jsme se stejně jako na každý jiný zápas,“ uzavřel rodák z Radějova na Hodonínsku.

Cesta k záchraně
Z ligy sestoupí dva ze trojice Žižkov (24 bodů) Táborsko (25) a Znojmo (25).
S Táborskem má Znojmo horší vzájemné zápasy. Při rovnosti bodů v tabulce klesne pod Jihočechy. Proto potřebuje v posledním kole Znojmo získat víc bodů než Táborsko v Hradci Králové.
Do boje ještě může promluvit Žižkov. Pokud vyhraje v Chrudimi a Znojmo nebo Táborsko nezískají tři body, zachrání se na úkor oněch dvou. V případě rovnosti bodů všech tří týmů se udrží Táborsko.