Právě s jihočeským družstvem se mančaft Znojma přetahuje o sestupovou předposlední příčku. I díky nevalnému výkonu proti MAS vedení klubu z města nad řekou Dyjí odvolalo po skončení zápasu kouče Františka Šturmu i asistenta Darka Šuškavčeviče.

Obránce 1. SC Tomáš Cihlář spojil téměř svou celou profesionální kariéru se Znojmem, za něž hraje sedm let. „Začínal jsem zde v dorostu. Za A-tým nastupuji již dlouho. A toto nepamatuji. Nechci ani myslet na to, že sestoupíme do třetí ligy,“ nevěřícně kroutí hlavou jednatřicetiletý bek v rozhovoru pro Znojemský deník Rovnost. Již o víkendu hraje jeho skvadra na hřišti Sokolova.

Pět dní jste pracovali na svém výkonu proti Táborsku a pak se během tří minut vše zbortilo, když jste dostali gól z kopačky Jakuba Kopřivy.

Řekli jsme si, že soupeře budeme presovat a nahánět, což neproběhlo. Opět jsme nedělali, co jsme měli. Když zápas hodnotím zpětně, tak za to mohl i první gól Táborska. Dávali jsme si před bránou přednost a protihráč nám míč vzal a vsítil ho do brány.

Co bylo nejvíce klíčové na středečním zápase?

Promrhali jsme první poločas. I když jsme šli sami na bránu, tak gól nepadl. O přestávce jsme v kabině udělali vítr, snažili jsme se psychicky zvednout. Ovšem Táborsko nám dalo pět minut po startu druhého poločasu další gól. Následně jsme snížili, ale to už bylo pozdě.

Váš spoluhráč Šimon Šmehyl dříve řekl, že výsledky 1. SC jsou o individuálních chybách.

Vždy jde o individuální chyby. Když ji někdo udělá, musí zbytek zabrat a snažit se to napravit. Bohužel se to neděje.

Po klání s Táborskem šel celý tým za fanoušky. Prozradíte, co jste si říkali?

Nechci to zmiňovat. Nebylo tam nic, co bychom si vyříkávali. Bavili jsme se s nimi v klidu.Fotbalista Tomáš Cihlář.

Jak snášíte celou situaci? Stále balancujete nad sestupovým místem.

Není to jednoduché. Hraji ve Znojmě sedm let, předtím jsem zde nastupoval za dorost a pro mě osobně je to hodně špatné. Dokud je šance bojovat o udržení, tak se musíme zvednout a dokopat to.

Začátek jarní sezony byl povedený. Sbírali jste body. Ovšem z posledních sedmi klání jste bodovali pouze jednou doma proti Vlašimi. Co se zvrtlo?

Nějaké body jsme posbírali a možná jsme si v hlavách nastavili, že už se nemůže nic stát a půjde to hladce. Potom jsme dojeli do Prostějova, kde jsme dostali nálož (tým 1. SC prohrál na hřišti Prostějova 1:5 - pozn. red.) a vše na nás padlo. My starší, kteří bychom měli tým táhnout, také děláme chyby a nemůžeme čekat, že někdo mladý, který nemá zkušenosti, to bude táhnout za nás.

Říkal, jste, že nastupujete v dresu Znojma už sedm let. Pamatujete první ligu. Dovedete si představit, že by zde najednou byla třetí liga?

Nechci si to představovat. Stále máme tři zápasy a věřím, že body uhrajeme, Táborsko je ztratí a vše zachráníme. Kdyby jsme sestoupili, bylo by to pro mě velmi špatné.

Jste jeden ze starších hráčů. Míváte společná sezení mezi sebou s těmi zkušenějšími?

Určitě situaci řešíme. Není to tak, že bychom tři hodiny po zápase byli ticho. Říkáme si, co se stalo, celý týden pracujeme na zlepšení a potom přijde zápas a je to stejné jako minule.