České Budějovice už se dvaatřicetiletým fotbalistou nepočítaly, takže si hledal jiné angažmá. Našel ho na jihu Moravy. „Budějovice šly jinou koncepcí, mladšími hráči, proto tam skončilo víc lidí. Mohl jsem odejít, kdybych si něco našel. Brno se mi ozvalo jako první a dávalo mi to logiku,“ popsal.

Přišel na roční hostování bez opce, po sezoně mu v Dynamu vyprší kontrakt. „Takže to určitě neznamená, že bych tady nemusel pokračovat. Jen jsem tu chtěl být aspoň na roční hostování než jen na půl roku, abych neskončil třeba v polovině rozdělané práce. Chci ji dokončit,“ pronesl Potočný, který řešil i jiné nabídky než z Brna. „O tom se bavit nechci, jsem tady a chci být tady,“ reagoval.

Brněnští fotbalisté (v červeném) měli na úvod nové sezony druhé ligy velké problémy s Vlašimí, nakonec si oba celky rozdělily body za remízu 1:1.
FOTO: Nepovedený start. Zbrojovka byla „mrtvá“, domácí prohru odvrátil Řezníček

Rodák z Roudnice nad Labem vstoupil se Zbrojovkou do sezony domácí remízou 1:1 s Vlašimí, Potočný naskočil do druhé půle a nahrál na vyrovnávací trefu Jakubu Řezníčkovi. „Těším se na spolupráci s Řezňou. Dát devatenáct gólů v lize je nádherné, klobouk dolů před ním. Dal jsem nejvíc deset branek, z toho devět za půl sezony,“ zmínil úspěšné angažmá v Liberci. „Doufám, že nám to bude s Kubou fungovat,“ přál si hráč, který nejraději nastupuje pod hrotem nebo na pravém kraji zálohy.

Druhou ligu hrál naposledy před deseti lety v dresu Táborska, teď stojí s brněnskými spoluhráči před postupovou výzvou. „Druhá liga je pro mě něco nového. Jsem zvědavý, jaké to bude. Na tlak jsem určitě připravený. Myslím, že ho zvládám a doufám, že to bude i vidět,“ prohlásil.

Potočný věří, že nově sestavený kádr Zbrojovky splní postupový cíl. „Nebude to nic jednoduchého. Doufám, že jsme na to nastavení a zvládneme to,“ přál si fotbalista, který si v září 2020 připsal jeden reprezentační start proti Skotsku.

Pochvaluje si, jak ho omlazený brněnský tým přijal. „Kabina je skvělá, kluci mě mezi sebe suprově vzali a jsem za to rád. Myslím, že jsem taky dobrý do party, všichni si rozumíme, chodíme spolu na obědy, na kafe,“ popsal fotbalista, který v nejvyšší české soutěži odehrál 234 utkání a dal 39 gólů.

Brněnští fotbalisté (v červeném) měli na úvod nové sezony druhé ligy velké problémy s Vlašimí, nakonec si oba celky rozdělily body za remízu 1:1.
Nervozita i nesouhra. Brno se potřebuje zvednout, nemá však čas. Přijdou posily?

Z krátkého angažmá v Plzni zná další brněnské nováčky Adam Kronuse a Pavla Gaszczyka, z Ostravy Denise Granečného. „Ze hřiště se znám s většinou, ostatní poznávám, se staršími už se dobře kamarádíme,“ sdělil Potočný, jenž se nebrání ani pozici mentora mladších spoluhráčů. „Do té role se nestavím, ale když někdo bude chtít, určitě mu rád poradím,“ uvedl Potočný.

V neděli od pěti hodin odpoledne čeká Zbrojovku druhé kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, na Andrově stadionu vyzve béčko Olomouce.