Znojmu se úvod sezony příliš nepovedl. Až do minulého kola porazili fotbalisté v modrém pouze Třinec a čtyřikrát prohráli. „Porazit Ústí byla už trochu povinnost. Naše hra se od minulých zápasů lišila v přístupu k obranné fázi. Zbytečně jsme neinkasovali a proměnili šance,“ okomentoval tříbodový zisk trenér Znojemských Leoš Kalvoda.

Jihomoravané mohli zvítězit již kolo předtím ve Vlašimi, tam však soupeř stáhl dvougólový náskok a vybojoval remízu. „Před Ústím jsme si řekli, že nic jiného než vítězství neexistuje. Paradoxně myslím, že jsme hráli hůř než v předchozích zápasech. Předtím jsme totiž soupeře přehrávali, ale nedávali góly. Proti Ústí to bylo naopak. Soupeř měl ve druhé půli převahu, ale my jsme v v prvním poločase vstřelili dvě branky a Ústečtí se nezmohli na vyrovnání. Byla to úleva. Bodů máme málo a výhra proti silnému soupeři nás vzpružila,“ poznamenal znojemský univerzál Jan Mudra.

Pod vlajkami různých zemí závodily posádky dračích lodí
Hongkong ovládl závody dračích lodí na Dyji. Před rakouskými policisty

Nyní před sebou mají jeho spoluhráči těžší výzvu. Fotbalisté z jihu Čech s prázdnou odcházeli jen dvakrát a v devíti zápasech uloupili devatenáct bodů. Patří jim tak druhé místo ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE hned za Hradcem Králové, který má jediný bod k dobru.

Naposledy však Budějovice ztratily. V lokálním derby s Táborskem nedokázaly vyhrát a nakonec remizovaly 1:1. Za Dynamo skóroval forvard David Ledecký, který na jihu Moravy několik let hrál. „Na zápas se moc těším, k městu mám vřelý vztah. Doufám ale, že se chytí až v dalším zápase proti Brnu,“ uvedl Ledecký pro klubové stránky.

Ve Znojmě jsou si kvality soupeře dobře vědomi. „Čeká nás jeden z nejtěžších zápasů podzimu. Budějovickým se daří, navíc hrajeme u nich. Nemáme co ztratit, takže uvidíme, pokud získáme bod, bude to jako výhra,“ řekl Mudra.

Na výpravě do jižních Čech se navíc kouč Kalvoda nebude moci spolehnout na všechny své hráče. „Trochu nás zastihla chřipka. Nemocný je Hlůže, který se trefil proti Ústí, a Chereda. Beganoviče na-víc trápí zranění, takže je toho nyní docela dost,“ uzavřel jihomoravský lodivod.

JAROSLAV GALBA

V prvním domácím utkání hostili Orli Znojmo chorvatský Medveščak Záhřeb
Orli v domácí premiéře propadli. Prohráli se Záhřebem 1:4