Znojemští neprožili zrovna nejšťastnější podzim. Po první části sezony 2018/2019 drží v tabulce třináctý post a jsou pouze tři body nad sestupovým pásmem. Ze současných šestnácti bodů přitom získali devět v kláních proti celkům z první šestice.

Jak zmínil lodivod znojemské bárky Leoš Kalvoda, příprava je dlouhá. „Během ledna se zaměříme na konkrétní věci. Kluci měli od poloviny prosince individuální tréninkové plány. Ve čtvrtek jsem je po Vánocích viděl poprvé. Postupně prověříme všechno. Jak kondici, tak herní přípravu,“ řekl Kalvoda. Dle něj záleží i na aktuálním stavu počasí. „Uvidíme, co dovolí terén. Za dobu, co trénuji Znojmo, když bylo volno, panovalo slunečné počasí. Jak jsme začali trénovat, napadl sníh,“ pronesl s úsměvem na rtu Kalvoda.

Jednou ze součástí zimní pauzy jsou utkání v rámci zimní Tipsport ligy. „Už v neděli startujeme proti Zbrojovce. Dále se utkáme se slovenskou Nitrou a Táborskem. Favoritem naší skupiny je Zbrojovka, ale i další zápasy budou herně na vysoké úrovni,“ proklamoval trenér 1. SC. Znojemští fotbalisté sehrají přátelský souboj i proti třetiligové Kroměříži a na soustředění v chorvatském Medulinu nastoupí proti třem elitním celkům z bývalé Jugoslávie. „Máme tam třeba Titograd a další dva týmy. V přípravných zápasech chceme vyzkoušet nové hráče,“ uvedl Kalvoda.

Jihomoravany nově posílí dva útočníci, záložník a centr. Trenér Znojma však nechtěl být více konkrétní. „Já je znám. Přijdou z ciziny,“ naznačil Kalvoda. Současně s nimi zabojují o místo v základní sestavě i navrátilci z hostování Milan Moravec a Vojtěch Švarc. Naopak u 1. SC skončilo hostování Janům Šulcovi a Ambrozkovi.

Sportovní ředitel znojemských fotbalistů Michal Sobota pro klubový web řekl, že v současnosti vedení celku prověřuje otázku financí. „Napřed musíme vyřešit, aby potenciální noví hráči měli přijít za jaké prostředky. Po městu máme za minulý rok dvou a půl milionovou díru. Musíme se s tím poprat, dát peníze dohromady a uvidíme, jak se zachová na další sezónu,“ uzavřel Sobota.