Se spoluhráči je totiž se čtyřiadvaceti body v tabulce až čtrnáctý. V posledních sedmi duelech navíc Znojemští hned šestkrát odcházeli z trávníků s prázdnýma rukama. „Nezvládli jsme zápasy s těžkými soupeři a už se to valilo. Teď je to těžké,“ povzdechl si záložník.

Vedení zareagovalo změnou na lavičce. Františka Šturmu ve čtvrtek nahradil sportovní ředitel klubu Leoš Kalvoda. „Velké změny tak narychlo provést nejdou. Chceme pokračovat v rozdělané práci. Nějaké taktické prvky jsme si sice řekli, ale kluci hlavně potřebovali setřást únavu ze středečního utkání,“ přiblížil Kalvoda.

Pro zvětšení klikněte.Právě on vedl tým do začátku února, kdy jej nahradil Šturma. „Na pozici sportovního ředitele jsem byl necelého půl roku, takže nějakou změnu nyní nepociťuji. Většinu kabiny znám, i když tam je několik nových kluků,“ upozornil na změny v kádru.

Jihomoravané v zimě vsadili zejména na posily ze zahraničí. Celkem přivedli šest nových tváří. „Jsou to šikovní kluci. Ať už oba Slováci, nebo Alex Kuffour či Van-Dave Harmon. Jen se potřebují aklimatizovat, byli zvyklí na jiný styl hry,“ podotkl kouč.

U hráčů nyní hodlá probudit střelecký instinkt. „Kluci musí začít dávat góly. Proti Táborsku si vypracovali šance, ale neproměnili je,“ připomněl poslední porážku 2:3 s přímým konkurentem v boji o záchranu.

Do Sokolova tak jeho svěřenci jedou zlomit nepříznivou sérii. „Víme v jaké jsme pozici. Už nemáme kam klesnout, takže se o to jdeme porvat. Sokolov má jen o pět bodů víc než my, hrát se s ním dá,“ uzavřel Mudra.

JAROSLAV GALBA