To nejpodstatnější se odehrálo mezi 71. a 73. minutou. Za střelce první branky označily agentury Davida Helíska, ale ten přiznal, že to bylo jinak. „Moji střelu tečoval Honza Mudra, jinak by to šlo dva metry vedle,“ uvedl vše na pravou míru Helísek.

Znojmo - Třinec 2:0 (0:0)
Branky: 71. Mudra, 73. St. Hillaire. ŽK: Kučera, Lacko, Teplý – Reintam, Čelůstka. Rozhodčí: Severýn – Pečenka, Dohnálek. Diváci: 712.
Znojmo: Buček – Čereda, Cihlář, Kučera, Helísek – Lacko, Mudra, Teplý (86. Štrombach), Šulc (61. St. Hillaire) – Dramé, Begano-vič (79. Ambrozek).

O dvě minuty později přidal druhou trefu střídající St. Hillaire, nová ofenzivní zbraň z Trinidadu a Tobaga. Po jeho brance už soupeř nedokázal zápas ani zdramatizovat. „První poločas jsme měli výborný. Je hrozná škoda, že nedáme šance, kdy dáme břevno. Pak uděláme fatální chybu a dostaneme gól. Otevřeme hru, chceme dát na jedna jedna a Znojmo nám dá ze standardní situace druhý gól. Zápasy nám vůbec nevychází a potápíme se dole. Je to i o hlavě hráčů,“ povzdechl si třinecký kouč Jiří Neček.

Domácí trenér Leoš Kalvoda byl po první letošní výhře samozřejmě mnohem spokojenější. „Po dobré přípravě a špatném začátku soutěže už jsme konečně potřebovali vyhrát. Je to ale pouze první vítězství, jen první krůček. Musíme na to navázat a pokračovat. Vyhráli jsme díky poctivému výkonu všech hráčů. Nejde nikomu nic vytknout, že by něco ošidil nebo vynechal. Jak jsme kritizovali hráče po výkonu v Chrudimi, tak teď se nám to v poctivosti a vůli vydařilo a dotáhli jsme to na tři body,“ uvedl Kalvoda.