V pátek od šesti hodin večer se vrací na domácí stadion soubojem s Vlašimí, která má podobné starosti jako Znojmo. V tabulce je pouze o bod a příčku výš. „Jde o důležitý zápas pro obě mužstva. Jak oni, tak my jsme namočení a musíme se dívat za sebe. Stačí prohrát dvě utkání, a jsme v problémech,“ pronesl kapitán jihomoravských fotbalistů David Helísek.

V pátek od šesti hodin večer se fotbalisté Znojma vrací na domácí stadion soubojem s Vlašimí.Zdroj: DeníkNezdar na Hané podle něj Znojmo rychle hodilo za hlavu. „Nezachytili jsme začátek a přestali jsme se soustředit. Utkání s Prostějovem jsme si ale zhodnotili hned po jeho skončení a pak ho přestali řešit. Je třeba jít dál a neohlížet se za sebe,“ pravil šesta-třicetiletý rodák z Radějova na Hodonínsku.

Před přídělem v Prostějově tahali svěřenci trenéra Františka Šturmy sérii tří zápasů v řadě, v nichž bodovali, když dvakrát vyhráli a jednou remizovali. Na povedené duely teď chtějí navázat. „Za pět zápasů máme sedm bodů. Není to málo, ale chtěli jsme víc. Kromě prvního zápasu s Jihlavou jsme hráli s týmy podobných kvalit,“ pravil Helísek.

Další taková bitva čeká fotbalisty Znojma v pátek se sousedem v tabulce vyznačujícím se urputnou obranou. Tři z pěti jarních zápasů Vlašimi skončilo bezgólovou remízou. Směrem dopředu Středočeši pociťují lednový odchod kanonýra Vojtěcha Hadaščoka do pražské Dukly, po němž vstřelili v pěti kláních pouhé dvě branky. Zároveň ale góly nedostávají. „Půjde o náročný zápas, přes jejich defenzivu se dostává těžce. Každému se proti týmům s takovou obranou hraje špatně. Stěžejní bude proměnit každou šanci, protože jich moc nedostaneme. Ideální je vstřelit rychlý gól a tím je otupit,“ zamyslel se Helísek.

Fotbalista Znojma Andrew Conner (první zleva).
Fotbalisty Znojma posílil Američan. Andrew Conner kopal i se Schweinsteingerem

V kabině se teď s českým prostředím sžívá trio zahraničních posil, Ghaňané Derrick Mensah s Alexem Kuffourem a Američan Drew Conner. „Kluci jsou to dobří a šikovní, ale zatím bojujeme s komunikací. Co se týče pokynů na hřišti, tak to je bez problémů, protože jde o jednoduchá slova, ale při domluvě mimo utkání je to jiné. Zatím bylo málo času, aby úplně zapadli,“ přemítal kapitán znojemského výběru.

Vlašim chce na jihu Moravy oslavit první výhru ve druhé polovině sezony, dosud z pěti zápasů získala tři body za remízy, v minulém kole obrala o body favorizovaný Hradec Králové. „Jaro je z naší strany skoro stejné jako podzim alespoň z bodového pohledu. Samozřejmě každý ví, jaký jsme měli los, a dá se říct, že jsme výsledkově propadli jenom s Táborskem (Vlašim prohrála na domácím hřišti 2:3 – pozn. red.), čímž jsme si všechno zkomplikovali. Teď chceme vyhrát,“ řekl pro klubový web záložník Vlašimi David Skopec.

Fotbalisté Znojma. Ilustrační foto.
Po pěti minutách už prohrávali 0:2. Znojmo si odvezlo pětigólový výprask