Jihomoravané jsou po čtyřech zápasech druhé ligy s jediným bodem předposlední. V pátek v sedm hodin večer přivítají na domácím stadionu ve Znojmě poslední Třinec, který na první bodový zisk čeká. „Těžko říct, jestli je to vhodný soupeř na odraz ode dna. Mysleli jsme si to už o Chrudimi, protože jsou v soutěži noví, ale nakonec jsme jako nováčci vypadali my. Musíme přestat hrát fotbal na krásu a prostě za každou cenu ukopat body. Potřebujeme vyhrát, i kdyby na nás fanoušci pískali za to, že hrajeme hrozný fotbal,“ říká jedenatřicetiletý Cihlář.

Klíč k úspěchu v pátečním duelu proti pátému celku loňského ročníku je podle něj bojovnost. „Musíme jít za každou cenu do střetů, jakkoliv míč dotlačit do brány. Zatím nám trochu chybí odhodlání. Když už do souboje jdu, chci ho vyhrát i s tím, že mě může někdo kopnout a rozbít hlavu. Hrajeme kontaktní sport, takže se s tím musí počítat,“ burcuje zkušený obránce.

Znojmo dostalo v úvodu soutěže už deset branek. Jak hrozivou statistiku zlepšit? „Určitě to není dobrá vizitka. Děláme individuální chyby, vždy někdo jiný. Hráči nesmí ani na chvíli nic vypustit a spoléhat se, že za ně někdo v souboji míč odkopne,“ dodává znojemský kapitán.

Pro zvětšení klikněte.