Hodně jsem přemýšlel. V Ružomberoku jsem dostal možnost přestupu. Mohl jsem jít na hostování, kam jsem chtěl. Zavolal mi trenér František Šturma, s nímž jsem už dříve spolupracoval. Na Slovensku jsme v Ružomberoku měli dobrou sezonu. Postoupili jsme do první ligy, znali jsme se, a proto jsem tuto nabídku přijal. Hlavně bych měl dostat více prostoru na hřišti.

Co si myslíte o prostředí a náladě v klubu?

Myslím si, že mužstvo je dobré. Stále se však skládá, jelikož přišli noví hráči i trenér. Chceme hrát lépe a doufám v to, že budeme. S celkem Chrudimi jsme vybojovali tři důležité body.

Fotbaloví svěřenci kouče Šturmy přivezli z Třince plichtu

Po prvním poločase jste nad Východočechy vedli 2:1. V čem se zlomil výkon znojemských fotbalistů ve druhé polovině?

Nehráli jsme svou hru. Měli jsme málo centrů a zakončení a nedrželi si míč. První poločas mohl být lepší. Museli jsme si začít říkat o balon, více běhat. Určitě nám pomohl gól na 3:1 v úvodu druhého poločasu, což nás povzbudilo a soupeře zlomilo.

Vzápětí, co branka padla, jste dostal svou první žlutou kartu v dresu Znojma. Nabudilo vás její udělení k dalšímu gólu, jenž padl hned o minutu později?

Nevím, zdali mě nabudila právě žlutá karta, ale o přestávce jsme si v kabině řekli, že musíme něco změnit, a dobré je, že nám to vyšlo. Dokonce kouč Šturma muselv šatně zvýšit hlas.

DOMINIK KUNCA

Narodil se v Humenném na východě Slovenska. Sedmadvacetiletý bek přišel do druholigového Znojma na hostování z Ružomberku letos v březnu. V sezoně 2014/2015 postoupil s týmem MFK Zemplín Michalovce do první ligy, odkud se znal s trenérem 1. SC Františkem Šturmou. Právě ten 172 centimetrů vysokého záložníka na jih Moravy dovedl. Nastoupil i za slovenské národní výběry od U15 po U17.

Hattrick nepadl na znojemském stadionu hodně dlouho. Navíc ještě za jeden poločas. Jak jste ho prožíval? Poslední branku k jeho dosažení jste vstřelil z penalty. Věnovali vám ji ostatní hráči, neboť jste na ni nebyl určený?

Je to tak, nebyl jsem na ni určený. Měl ji kopat Machy (David Machalík – pozn. red.). Já se zeptal, jestli si penaltu mohu kopnout, a jsem rád, že jsem ji proměnil. Nakonec z ní byl hattrick. Nevzpomenu si, kdy jsem naposledy dal hattrick. Snad někdy na tréninku. Jsem za to rád. Hlavně mě těší, že jsme ve druhém poločase odvedli dobrý výkon.

Který z vašich tří gólů se vám líbil nejvíce?

Nevím, který byl lepší. Jsem rád za každý gól. Či už je to penalta, nebo první branka. Zcela jistě si však první domácí utkání zapamatuji.

Takže jste se svým hattrickem potom zapsal dobře před zraky domácích fanoušků.

Ano, určitě.

Ve Znojmě pobýváte prozatím pár týdnů. Už jste stihl město hlouběji prozkoumat?

Město je historické a velmi pěkné. Moc se mi líbí. Hoši v kabině jsou super. Zatím mám pozitivní pocity.

Zámek v Moravském Krumlově. Ilustrační foto
Hrozí pád tašek z věže zámku. Radnice omezila vstup do okolí

Co čekáte od dalších zápasů?

Chceme vždy vyhrát. Všichni fotbalisté by měli jít s touto myšlenkou na zápas. Vložíme do všeho srdíčko a budeme makat. Věřím, že budeme mít tři body co nejčastěji.