Blanenští v uplynulé sezoně hráli vůbec poprvé v historii v profesionální soutěži. Zatím ale také naposledy. Konec klubu ve druhé lize totiž oznámilo jeho vedení kvůli nedostatku financí už v dubnu.

Ondřej Sukup
narozen: 8. prosince 1988 v Uherském Hradišti
post: obránce
současný klub: FK Blansko (konec smlouvy k 30. červnu)
bývalé kluby: Znojmo, Olomouc, Ostrava, Černo More Varna (Bulharsko), Zbrojovka Brno
statistika v uplynulé druholigové sezoně:
15 zápasů, 1 branka, 4 žluté karty, 1 červená karta

Proto Sukup aktuálně řeší svou fotbalovou budoucnost. „Teď mám dovolenou, nejprve jsem si dal deset klidných dní a momentálně teprve začínám zjišťovat, co od prvního července bude. Nějaké varianty mám, ale ještě nejsem pevně rozhodnutý,“ nastínil Sukup.

Jeho pokračování kariéry má dvě možnosti. „Bydlím v Uherském Hradišti a nechci se už nikam stěhovat za druhou ligou. To pro mě nemá úplně význam. Dostal jsem nabídky z klubů kolem bydliště nebo na Slovensku, což by ještě profesionálně bylo,“ přiblížil Sukup a dodal: „Fotbal už ale pro mě není priorita. Musím se zaměřit i na rodinu a práci a obě věci skloubit nějak dohromady.“

Rodák z Uherského Hradiště pracoval při fotbale právě už v Blansku, když loni na jaře hráli Jihomoravané ještě třetí ligu. I teď nějaké nabídky k zaměstnání už dostal. „Mám něco předjednané ve firmách v Hradišti. Šlo by o obchodní činnost, ale zatím není nic domluvené. Pomalu bych chtěl rozjíždět i něco svého, na to je potřeba ale čas,“ přiblížil Sukup své plány.

Bývalý prvoligový hráč, jenž v dresech Olomouce, Ostravy a Zbrojovky odehrál v nejvyšší české soutěži padesát zápasů, zamířil do Blanska loni v lednu. „První rok tady hodně ovlivnil koronavirus. Odehrál jsem jeden zápas a na další mistrák jsem čekal skoro sedm měsíců. Druhá liga byla příjemná, tedy až na cestování, protože jsem každý den dojížděl až z Hradiště,“ líčil Sukup, jenž v uplynulé sezoně naskočil do patnácti druholigových zápasů.

Na podzim jich pod trenérem Oldřichem Machalou kvůli zranění odehrál sedm a Blansko mělo ze dvanácti zápasů jen devět bodů. „První půl rok nám nevyšel výsledkově, ve druhé lize jsme se prostě nechytli a byli na spodku tabulky. V zimě se ale celý kádr překopal, přišel trenér (Martin Pulpit – pozn. red.) a nové posily a všechno mělo hlavu a patu,“ podotkl Sukup.

Raketový start do jarní části soutěže, kdy Jihomoravané získali v pěti zápasech jedenáct bodů utnula nečekaná zpráva. Vedení klubu oznámilo konec A týmu ve druhé lize. „Když jsme uhrávali body a měli našlápnuto ke sportovní záchraně, předseda řekl, že druhou ligu další rok nepřihlásí. I když jsme se chtěli zachránit a hrát, prohlášení všechny zasáhlo, měli jsme to v hlavě a dělali chyby. Spíš jsme potom řešili svou budoucnost,“ přiznal Sukup.

VZTAHY SE ZHORŠILY

Po dubnovém oznámení byla situace v klubu místy i napjatá. „Každý byl asi trochu naštvaný tím, že se to mělo udělat později a ne v rozběhnuté sezoně. Poslední zápasy byly složité, nikdo nevěděl, co bude, proto se vztahy trochu zhoršily,“ pravil Sukup.

A jak se v klubu i v kabině rozloučil? „Udělali jsme s klukama závěrečnou, kde jsme se viděli naposled. Už jsem odevzdal i všechny věci a pan Veselý (předseda klubu Zdeněk Veselý – pozn. red.) mi poděkoval za rok a půl v Blansku. Nic velkého nebylo. Pak jsme byli my hráči i za panem Mertou (bývalý sportovní ředitel Oldřich Merta – pozn. red.), i když v klubu už nefiguruje,“ řekl Sukup.

Fotbalisté, kteří mají v Blansku dál platnou smlouvu, se přihlásí na startu přípravy 27. června. Kdo v kádru zůstane, je zatím otázka. „Myslím, že záleží, jak na tom klub bude finančně. Pokud nezajistí sponzora, bude asi každý hledat další variantu,“ dodal Sukup.