Jenže v konečné tabulce v případě rovnosti bodů rozhodují vzájemné zápasy. A v nich Jihočeši Znojemské dvakrát porazili. Pokud by tak měly oba celky po třicátém kole stejně bodů, poroučelo by se o patro níž Znojmo. 

Zápas o naději. Ohrožené Znojmo musí obrat Vítkovice

Jihomoravané tedy potřebují bodovat. V sobotu ve tři hodiny odpoledne přivítají deváté Vítkovice. „Musíme vyhrát teď i pak v posledním zápase ve Varnsdorfu. Až potom se můžeme ohlížet, zda Táborsko ztratí nebo ne. Zároveň spoléháme na Sokolov, že na jihu Čech něco urve,“ uvedl útočník Jihomoravanů Jakub Teplý. 

Cesta k záchraně

Z ligy sestoupí poslední dva celky. Klesnout tak může ještě pět týmů. Kromě posledního Žižkova (21 bodů), Táborsko (25), Znojmo (25), Chrudim (28) i Sokolov (30). 

S Táborskem má Znojmo horší vzájemné zápasy. V případě rovnosti bodů by tak v tabulce kleslo pod jihočeský tým. S Chrudimí má naopak kladnou bilanci. 

Pro Jihomoravany budou klíčové zápasy Chrudim – Žižkov a Sokolov – Táborsko. Právě v nich se střetnou celky bojující o udržení.

Znojmu uškodila série pěti porážek z posledních zápasů. „Je to jako mít batoh na zádech. Klukům říkáme, že jedeme ve vlaku a je zbytečné, aby ten batoh měli. Je důležité dostat je z psychické deky do pohody,“ přiblížil asistent kouče Bohumil Smrček.

Sérii proher hráči v modro-bílých dresech ukončili až v minulém kole remízou 2:2 v Sokolově. „Vzhledem k průběhu zápasu je pro nás bod zlatý. Není to ztráta, i když jsme tam potřebovali zvítězit,“ podotkl Teplý.

Se spoluhráči v utkání dvakrát vedl, Západočeši ale pokaždé našli klíč ke znojemské obraně. „Prvnímu gólu předcházela standardní situace, druhý také padl ze standardky. S centry ze stran toho bylo hodně. Dokázali jsme se však z tlaku dostat a naopak vstřelit dvě branky. To je velký úspěch,“ okomentoval zápas Smrček.

Znojemské nicméně trápí defenziva. V posledních pěti utkáních dostali hned patnáct branek. „Všichni musíme víc pracovat směrem dozadu, ať tolik gólů nedostáváme. V týmu si nepřipouštíme, že můžeme spadnout. Teď hodláme udělat šest bodů,“ vyhlásil pětadvacetiletý forvard.

JAROSLAV GALBA