Domácí pracovali pět dní na vylepšení své bilance, avšak již ve třetí minutě zhatil jejich snažení hostující Jakub Kopřiva. Jak uvedl stratég Znojma František Šturma, výkon jeho svěřenců ho zklamal. „Všichni si myslí, že je zde parta bojovníků. Když hrajeme o padáka, musíme nastoupit s typem hráčů, kteří chodí do střel. My je nemáme. Jsou tady maximálně čtyři takoví borci. Fotbal se hraje v jedenácti a takových fotbalistů potřebujete patnáct,“ zněl sklíčeně lodivod 1. SC.

V patnácté minutě navíc odstoupil zraněný Muamer Avdič. „Jednalo se o velký zásah do sestavy, když jsme museli tak brzo střídat stopera. Místo Avdiče šel Dramé, slušně ho nahradil, ale pak nám chyběl ve středu,“ přemýšlel kouč 1. SC Šturma.

Po změně stran fotbalisté Táborska odskočili na dvougólový rozdíl, který vzápětí snížil znojemský Van-Dave Harmon z otočky na levou tyč. Nabuzení hosté převzali otěže a po diskutabilním faulu rozehráli standardku, z níž trefil třetí branku MAS Karel Hasil. Po jeho akci domácí chytili druhý dech a šest minut před koncem snížil na 2:3 zásluhou Cukoviče.

Týmu 1. SC chyběla během středečního zápasu pohotovost. Hosté, na rozdíl od domácích, dobře pokryli své hráče a snahy Znojma o snížení úspěšně odvraceli. Trenér Táborska Karel Musil projevil spokojenost. „Přijeli jsme sem vyhrát. Bylo to pro nás jediné řešení, jak se ještě zachránit. Kluci vše odmakali. Byla to pro nás vzpruha,“ prozradil Musil.

Podle Františka Šturmy hrálo Znojmo profesorský fotbal a vše jeho fotbalistům dlouho trvalo. Domácí zabrali až po šedesáté minutě. „Začneme hrát vždy, až nám začne téct do bot. Takto se o záchranu nehraje,“ doplnil Šturma.

Fotbalisty 1. SC čekají tři důležité zápasy. Musí minimálně jednou bodovat a doufat, že Táborsko některé z klání ztratí. „Nastupuji za Znojmo už přes sedm sezon. A toto nepamatuji. Nechci ani myslet na to, že sestoupíme do třetí ligy,“ uzavřel domácí obránce Tomáš Cihlář. Šanci ukázat se bude mít jeho kolektiv již v sobotu na hřišti Sokolova.

Krátce po středečním zápase pak vedení znojemského klubu informovalo, že ukončilo spolupráci s trenérem A-týmu Františkem Šturmou a jeho asistentem Darkem Šuškavčevičem. Majitel klubu Jiří Tunka se oba kvůli špatným výsledkům týmu rozhodl odvolat."Během čtvrtka by se mělo vyjasnit, kdo celek povede ve zbývajících třech zápasech v cestě za záchranou," informovali představitelé 1. SC na webu týmu.

Znojmo – Táborsko 2:3

Poločas: 0:1. Branky: 59. Harmon, 84. Cuković – 3. Kopřiva, 50. Valenta, 66. Hasil. ŽK: 3:1. Rozhodčí: Franěk – Blažej, Hock. Diváci: 515.

Sestava 1. SC Znojmo: Buček – Cihlář, Avdić (17. Conner), Cuković, Helísek – Dramé, Machalík, Mudra, Šmehyl, Kunca (62. Beganović) – Teplý (54. Hormon). Trenér: František Šturma.

Sestava FC MAS Táborsko: Šiman – Navrátil (C), Hasil, Březina, Šandera – Valenta, P. Pilík, Pfeifer, Ad. Čermák, Kopřiva – Musiol. Trenér: Karel Musil.