Mají co napravovat. Znojemští fotbalisté sice přivezli v šestém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY cenný bod ze hřiště Žižkova, ve středu ale nezvládli duel druhého kola Mol Cupu ve Slavičíně a vypadli po penaltovém rozstřelu. V neděli se čtrnáctý celek druhé ligy pokusí složit reparát. Na Městském stadionu v Horním parku přivítá v šest hodin večer Prostějov.

Znojemský kouč Leoš Kalvoda odmítá, že by pohárové utkání bral jako vedlejší. „Byl jsem po utkání ve Slavičíně hodně nespokojený a prohra mě samozřejmě mrzí. Hráli jsme v jiné sestavě než například v mistrovských duelech proti Třinci nebo Žižkovu. Možnost dostali míň vytížení hráči, ale myslím, že když patří do druholigového kádru, musí utkání s divizními soupeři zvládnout. A nezvládli,“ litoval lodivod.

Znojemské fanoušky tak po pohárovém zápase může těšit jen to, že se do sestavy po zranění vrátil Michal Ordoš. „Už je připravený i na start proti Prostějovu,“ potvrdil zkušený trenér.

Nedělní soupeř Znojma vypadl z Mol Cupu ještě dřív a také se soupeřem z nižší soutěže. V prvním kole na něj v prodloužení vyzrála třetiligová Líšeň. Lepší vzpomínky na brněnský fotbal mají Prostějovští po zápase se Zbrojovkou, kterou před týdnem porazili doma 2:1. „Mají zkušené hráče a zápas s nimi bude těžký. Musíme se dobře připravit a budeme se snažit doma vyhrát. Jde o strašně důležitý zápas před reprezentační pauzou,“ řekl pro klubový web Jan Mudra, jenž proti Žižkovu zařídil bod, když srovnal na 1:1.

Znojemští se připravují na nebezpečné standardní situace. „Prostějov je nepříjemný soupeř, poctivě brání. Mají nebezpečného tvůrce hry Jana Koudelku, na hrotu zase Karla Kroupu,“ poznamenal Kalvoda.

Ten se v trenérském souboji postaví dřívějšímu spoluhráči Oldřichu Machalovi, který Kalvodu na jeho doporučení nahradil v roce 2014 na postu kouče Znojma. „Už jsme proti sobě nastoupili několikrát. Rád se potkám s každým bývalým spoluhráčem,“ těšil se lodivod Jihomoravanů.

Prostějov si výhrou nad Zbrojovkou polepšil na sedmé místo tabulky. Aktuálně má devět bodů, o čtyři víc než Znojmo. Hanáci se přitom do druhé nejvyšší soutěže vrátili loni po postupu z Moravskoslezské fotbalové ligy. „Jako nováček jsme v první druholigové sezoně neměli renomé, teď nás soupeři berou jinak. Už jsme na fotbalové mapě jinde,“ hodnotil na klubovém webu předseda František Jura.