Minulý týden se Znojemští dočkali první výhry, když porazili Třinec 2:0. „Jestli jsme to prolomili, uvidíme až v příštích zápasech. Jsem rád, že jsme zvládli důležitý zápas s Třincem a pak i povinný postup v poháru proti Kozlovicím. Každý takový zápas nám může pomoci. Doufám, že jsme to nastartovali, ale to uvidíme v dalších třech zápasech. Věřím, že se zvedáme a bude to lepší a lepší,“ uvedl bek Jan Mudra.

O víkendu zamíří fotbalisté z jižní Moravy do Prahy, kde je v šestém kole druhé nejvyšší fotbalové soutěže přivítá Viktoria Žižkov. „Určitě to bude těžký zápas. Viktoria naposledy prohrála v Ústí 1:4, ale zvlášť první poločas hrála celkem dobře. Je to kvalitní mančaft, takže se máme na co těšit. Ale jestli zápas odehrajeme tak, jako s Třincem, hlavně co se týká obranné fáze, můžeme počítat, že si nějaké body odvezeme,“ řekl asistent trenéra Darko Šuškavčevič pro klubový web.
Pro zvětšení klikněte
Znojemský brankář Antonín Buček kapituloval zatím desetkrát. Proti Třinci však poprvé nelovil míč ze sítě ani jednou. „Pracujeme na tom. Po porážce v Chrudimi jsme si zápas pořádně rozebrali a vyříkali, ale nějaké konkrétní situace na tréninku neděláme, spíš se zaměřujeme na ty základní věci,“ okomentoval zlepšení v defenzivě Mudra.

To potvrzuje i kouč Jihomoravanů Leoš Kalvoda. „Změny v taktice jsme nedělali, jen se snažíme vyvarovat hrubých chyb vzadu a na obraně stále pracujeme. Žižkov je těžký soupeř, ale žádný zápas v této soutěži není snadný,“ prohlásil zkušený stratég.

Jeho tým teď čeká trojice zápasů v rychlém sledu. Po utkání v Praze zamíří hráči ve středu do Slavičína na druhé kolo Mol Cupu a příští neděli je čeká ligový duel s Prostějovem. „Vítáme to. Je dobře, když je program nahuštěný a myslím, že nikomu to nevadí. Méně se trénuje a hrají se zápasy, což je lepší. Navíc třeba teď v poháru hrála jiná sestava. Šanci dostali kluci, co zatím nehráli tolik. Pak bude stejně reprezentační přestávka,“ poznamenal Mudra.

Po přestávce bude mít dost možná jeden z jeho spoluhráčů o mezinárodní zkušenost víc. Kathon Keyron St. Hillaire byl vybrán do reprezentace Trinidadu a Tobaga na přátelský zápas se Spojenými arabskými emiráty. „Zaslouží si to. Kvality má, ale i nedostatky, na kterých musí pracovat. Může z něj vyrůst kvalitní hráč,“ ohodnotil ofenzivního hráče Šuškavčevič.

JAROSLAV GALBA