„V první půli jsme byli zakřiknutí, domácí měli převahu v poli. My jsme ale nehráli, co jsme chtěli. Chtěli jsme být víc důslední, více hrát na brejky, více zlobit,“ přiznal prostějovský trenér Oldřich Machala.

Znojemští fotbalisté trpělivě pracovali a čekali, kdy přijde moment, který by je přivedl ke gólu. Místo toho ale přišla branka hostů. Jan Koudelka si udělal v 61. minutě exhibici ve znojemské obraně a osamocený už neměl problém překonat znojemského gólmana Bučka. „Jejich hráč nás tam vyškolil, a to by se nemělo stávat,“ podotkl znojemský trenér Leoš Kalvoda.

Branka vzala jeho týmu energii. „Po obdrženém gólu nás zatlačili. To už byla křeč a těžko jsme se z toho dostávali. Dnes jsme si prohrát nezasloužili,“ hlesl Kalvoda.

Hostující trenér bral ale výhru jako spravedlivou. „Druhá půle byl v naší režii. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ pronesl Machala.
Znojmo má teď kvůli reprezentační pauze dva týdny na odpočinek a nabrání nových sil. Pak vyrazí do Vlašimi.

1.SC Znojmo FK – 1. SK Prostějov 0:1Poločas: 0:0. Branky: 61. Koudelka. ŽK: Slaninka, Koudelka, Šteigl. Rozhodčí: Vojkovský – Kotalík, Mojžíš. Diváci: 321.
1. SC Znojmo FK: Buček – Cihlář, Čereda, Dramé, Helísek – Kučera, Lacko (82. Ambrozek), Beganović – Mudra, Teplý (68. Ordoš), Štrombach (68. St. Hillaire).
1. SK Prostějov: Bréda – Schuster, Pernackyj, Slaninka, Koudelka (80. Hapal) – Polák, Pančochář, Biolek, Žikol (90+1. Fládr) – Kroupa, Píchal (63. Šteigl).