Ústí letos padlo dvakrát, hned z pěti zápasů pak Severočeši odcházeli vítězně. „Čeká nás těžký zápas. Utkání bude o soubojích a vyhraných balonech, zároveň však očekávám kombinační fotbal. Věřím, že to pro nezaujaté diváky bude dobrá podívaná,“ odhadl znojemský středopolař Jakub Kučera.

Jihomoravané se snaží hrát ofenzivně, tři body si ale zatím vystříleli jen proti Třinci. „Nejsme tam, kde chceme být, ale kabina je v pohodě a všichni věříme, že se to změní a začneme vyhrávat. Makáme na sto procent a není možné, abychom to neobrátili. Ústí chceme porazit za každou cenu,“ burcoval forvard Jakub Teplý.

Naposledy jeho celek ztratil slibně rozjeté utkání ve Vlašimi. Hosté dvakrát vedli, zápas ale skončil remízou 2:2. „Je velká škoda, že jsme výsledek neudrželi. Bylo to těžké, Vlašim vše vsadila na jednu kartu, zatlačila nás a dokázala vyrovnat. Přitom se poslední týdny zaměřujeme na taktiku a obrannou fázi. Řešíme, jak se posouvat a kde zaplňovat prostory. Doufám, že nám to bude ku prospěchu,“ uvedl čtyřiadvacetiletý útočník.

Trápení v útoku

Teplý dal v novém ročníku jednu branku. Druhý střelec Dženis Beganovič na trefu stále čeká. „Příliš spokojený nejsem, góly se od útočníka čekají. Dostávám se do šancí, ale zatím to nelepí a nevím proč. S Begym si navzájem přejeme, i když samozřejmě na hřišti chceme být oba. Rozhodně si ale neházíme klacky pod nohy, máme přátelský vztah,“ sdělil Teplý. Proti Ústí nejspíš nastoupí právě on. Bosňan Beganovič totiž v minulém kole střídal kvůli problému s kolenem a jeho start je nejistý.

Na jihu Moravy mohou naopak opět počítat s Kučerou. Mladý záložník přišel v létě z Brna a vybojoval si místo v základní sestavě, proti Vlašimi ale neseděl ani na lavičce. Vyřadilo jej natažené tříslo. „Teď už jsem v pořádku. V mém věku je důležité, abych hrál každý zápas. Proto jsem přestoupil a jsem rád, že se to momentálně daří. Zatím nemáme výsledky, jaké jsme očekávali na začátku sezony, ale snad to zlomíme co nejdřív,“ řekl jednadvacetiletý Kučera.

JAROSLAV GALBA