Průměr dvou a půl obdrženého gólu na zápas těžce nese zkušený gólman Antonín Buček. O víkendu lovil míč ze sítě hned čtyřikrát při prohře 1:4 v Chrudimi. „Prohráli jsme každý souboj a soupeř nás fyzicky přehrál. Netuším, čím to je. Jejich hráč něco naznačí, my vyběhneme dopředu a pak jdou dva na mě samotného. Co předvádíme, je tragédie. V šatně sedíme a jeden má zlomené zuby, druhý pochroumaný kotník. Chrudim vyhraje 4:1 a my je ani nepokopeme,“ řekla pro klubový web čtyřiatřicetiletá letní posila Znojma.

I podle znojemského kouče Leoše Kalvody chybí jeho svěřencům bojovnost. „Prohráváme hodně osobních soubojů, do některých ani nejdeme. Jen běháme kolem a chceme si zahrát fotbal. Chlapci si znovu musí sednout na zem, nelítat v oblacích a začít hrát zase poctivý fotbal. Jinak to nejde,“ poznamenal trenér.

Obrana ZnojmaV deseti přípravných duelech obdrželi znojemští fotbalisté jen šest branek. Ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE ale defenzíva nefunguje a Znojmo se po čtyřech zápasech krčí na předposlední patnácté příčce s nejhorší obranou soutěže. Znojemští už dostali deset branek, vstřelili jen tři. V pátek od sedmi hodin večer vyzvou na domácím stadionu poslední Třinec, který svým skóre 2:8 také zatím neoslňuje.


Starosti mu dělají i zranění klíčových hráčů. Už ve třech duelech mu v sestavě chyběl například útočník Michal Ordoš, který si poranil lýtkový sval. „Jde o hráče s velkými zkušenostmi, další takový nám v kádru chybí. Michal je osobnost, umí podržet balon a měnit rytmus hry. V přípravě šly i výkony mladších hráčů okolo něj nahoru. Chybí nám, ale nemůžeme se na to vymlouvat,“ sdělil lodivod.

V pátečním duelu proti Třinci očekává urputný boj. „Samozřejmě potřebujeme tři body. Soupeř ale udržel pohromadě mančaft, který v minulé sezoně skončil na pátém místě. Teď nezačal ligu dobře, ale už jsem četl, že se i on jede do Znojma konečně chytit. Oba týmy tedy mají stejný cíl,“ zmínil Kalvoda.

Stejně jako Znojmo se také Třinec trápí v útoku i obraně. V prvních čtyřech kolech vstřelil dvě branky a osm dostal. „Uděláme analýzu a možná změníme systém hry. Co jsme dřív ubránili, teď končí gólem. Musíme začít od obrany. Pokud nedostaneme gól, můžeme útočit na vítězství,“ uvedl na webu třineckého klubu trenér Jiří Neček.