Domácí fotbalisté Dobšic loni zachránili účast v 1. A třídě. Naopak hostující celek z Moravského Krumlova do ní spadl z krajského přeboru. Nedělní okresní derby sledovalo i přes deštivé počasí přes sto padesát diváků. Fanoušci obou celků viděli první branku v pětadvacáté minutě, kdy míč za záda gólmana Vasila Pavliva protlačil míč krumlovský Patrik Bogner.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) v 8. kole FORTUNA:LIGY hostili Zbrojovku Brno.
Další zkrat Didiby a zvláštní penalta. Ševci proti Zbrojovce ztrátu nedohnali

Dobšičtí po změně stran disponovali několika příležitostmi, žádnou však neproměnili a až do devadesáté minuty svítilo na výsledkové tabuli skóre 0:1. To těsně před závěrečným hvizdem zvýšil na 2:0 pro hosty svou druhou brankou utkání opět Bogner.

Hosté si tak v letošní sezoně připsali druhou výhru. Dobšice na svou příležitost čekají. Šanci na reparát mají už příští neděli, kdy od šestnácti hodin vyběhnou na hřiště Zbraslavi. Krumlovští pak doma uvítají Želešice.

Hokejisté Znojma (černobílí) porazili v posledním přípravném zápase celek Tábora 4:3 až v prodloužení.
Hokejoví Orli zakončili přípravu vítěznou odvetou v Táboře

Dobšice - Moravský Krumlov 0:2
Poločas: 0:1. Branky: 25. a 90. Bogner. ŽK: 4:2. Rozhodčí: Hanák - Pátek, Měřínský. Diváci: 150.
Dobšice: Pavliv - Ensinger (57. Kašpárek), Nováček, Štancl (69. Kozjuk), Virgler, Le Minh, Křivánek, Kolman, Kelča (86. Hýbler), Syrový, Svatoš (69. Šuba). Trenér: Jaroslav Hýbler.
Moravský Krumlov: Bogner M. - Jursa, Hladík, Machotka, Pospíšil, Stix, Bogner P., Čihal (46. Staněk), Kůra, Vybíral (87. Zimmermann), Tuza. Trenér: Lukáš Zelníček.