Podzimní část sezony 2020/2021 dopadla na fotbalisty „áčka“ ze znojemské městské části Přímětice stejně jako na všechna ostatní mužstva. Předčasně ukončená první polovina ročníku zastavila rozjetý tým hrající skupinu B I. B třídy.

Znojemští florbalisté (v červeném) hrají první ligu.
Tréninky jsou nyní výzvou. Florbalisté Znojma znovu pilují dovednosti v hale

Svěřenci kouče Iva Balona naskočili v srpnu do hry plni euforie. „Po jarní výluce jsme byli v euforii, když jsme se dostali na hřiště. Hráči byli natěšení více než trenéři,“ vzpomněl kouč Přímětic. Podzim dle jeho slov proběhl ve fotbalově příjemném duchu. „Udělali jsme pár, pro nás docela nečekaných, dobrých výsledků,“ předestřel Balon.

Celek z města nad řekou Dyjí drží v soutěžní tabulce páté místo. Vyhrál pětkrát, třikrát remizoval a pouze jednou prohrál. Na vedoucí Pohořelice ztrácí pouze pět bodů. „I když jsme tam tenkrát remizovali, měli jsme z toho dobrý pocit. Zlomový pak byl zápas se Střelicemi, kde jsme schytali prohru 0:4. O toho jsme se odpíchli a následně dvakrát vyhráli,“ vypočetl přímětický lodivod.

Sportovní ředitel fotbalové mládeže 1. SC Znojmo Václav Dvořák se věnuje trénování dětí více než 20 let.
Plán na jaro mají jasný. Mládežníci Znojma chtějí udržet dorosteneckou ligu

Pak přišel předčasný konec podzimu. „Byli jsme docela nespokojeni. Chyběly nám čtyři zápasy k dohrání, ostatním tři. Měli jsme dobrou formu. Naši snahu to zastavilo,“ krčil rameny Balon.

Zároveň uznal, že některé zápasy proběhly v napínavém tempu. Zvláště si cenil bodů, které jeho svěřenci urvali proti celkům z konce tabulky. Ať už to byla výhra 2:0 na pažitu Újezdu u Brna či vítězství 4:0 na hřišti B-mužstva Svratky Brno. „Na to, že jsou oba mančafty v tabulce níže, tak nehráli špatně. Zpětně jsme říkali, že byl docela úspěch odtud dovést plný počet bodů,“ poznamenal Ivo Balon.

Přímětičtí disponovali po celý podzim dobrou kondicí. Zranění je díky tréninku navíc a předsezónní výzvě minula obloukem, stejně jako jiné nemoci. „Jak ostatní mají problém naplnit mužstvo kvalitou, my si mohli vybírat,“ kvitoval s povděkem stratég TJ.

Fotbalista Tomáš Hříbek (v černém s číslem 8) dal na podzim za Dyjákovice 12 branek. Je tak nejlepším střelcem A-skupiny III. třídy na Znojemsku.
Vsítil dvanáct branek. Za Hříbkovým gólovým účtem stojí snaha celého týmu

Zimní přípravu začne se svým týmem druhý lednový pátek. „Do té doby mají chlapi individuální plány. Vím, že když minulý čtvrtek opatření povolila, kluci toho využili a už trénují společně,“ uzavřel Balon.