„Chceme být třetí od konce, teď jsme na spadnutí,“ pronáší smířlivě Ryšavý. Dříve působil v Novosedlech nebo Startu Brno, odkud musel odejít. Do Moravského Krumlova jej přivedl bývalý kolega z třetiligových Kohoutovic Lukáš Zelníček. „Tady ti kluci hrají srdíčkem. Dávají do toho více bojovnosti,“ prozrazuje v rozhovoru pro Znojemský deník Rovnost.

První zápas jarní části hrajete proti Svratce Brno už příští týden v neděli. Krumlovští jsou na patnáctém místě, Svratka na dvanáctém. Co si od úvodního mače slibujete?
Nechceme, aby nám utekli. Pojedeme tam s cílem neprohrát. Budeme se snažit, jako vždy, zvítězit. Pokaždé to nejde, tak uvidíme, jak se to projeví na hřišti. Bod bych v prvním utkání bral.

Jak probíhala zimní příprava fotbalistů Moravského Krumlova? Hráli jste třeba s divizními Tasovicemi, které vám nadělily jedenáct branek.
Nastoupili jsme i v Lednici s prvním týmem I. A třídy, kde jsme remizovali 1:1. Potom jsme hráli v Třebíči s účastníkem krajského přeboru Vysočiny, kde jsme prohráli 2:4. Tam se ale jednalo o vyrovnaný zápas. Porazili jsme 2:0 velice dobře hrající Dobšice. V přípravě bylo něco dobrého i špatného. Máme zájem o dva hráče čtvrté třídy, které nám nechtějí pustit. Ještě proběhnou poslední jednání.

Znojemský plavec Adam Hlobeň (první zleva) získal druhé místo na Velké ceně Slovenska.
Plavci TJ Znojmo zaznamenali úspěch v Bratislavě

Posbírali jste nějaké posily na jarní část krajského přeboru mimo zmíněnou dvojici hráčů?
Ne. Budeme hrát se stejným kádrem jako na podzima snažit se o lepší výsledky.

Vaším cílem bude udržení se v soutěži. Kolik vám chybí bodů do toho, abyste se udrželi?
Zatím nevíme, kolik bude sestupujících. Je možné, že budou sestupovat dva týmy. Musíme se odpoutat od předposledního místa, abychom měli jistotu. Teď jsme na spadnutí. V divizi je poslední Bystrc. Někdo říká, že bude padat jenom jeden, ale já vždycky hraji na kartu, že když spadne někdo z divize, tak jdou dolů dva. Musíme se snažit být třetí od konce.

Kdy jste přišel do Krumlova?
Přišel jsem v půlce podzimu.

Dříve jste působil v Novosedlech. Jak hodnotíte váš přestup? Pomohlo vám to nějak ke stabilizaci týmu?
Sebe hodnotit nemohu. Fotbal v Krumlově hrají kluci, kteří za to neberou žádné peníze. Občas se vyskytne, že jsou v práci, nemocní nebo odjedou na hory, takže zimní příprava nebyla ideální, ale ani nejhorší. Bylo tady osm lidí, kteří se zúčastnili všech tréninků. Na nich budu stavět a oni budou mančaft táhnout.

Budete se snažit prosadit spíše defenzivnější fotbal, nebo půjdete více do útoku?
Já jsem trenér, který chce jet ofenzivně. Musíte však hrát s materiálem, který máte. Když jsem přišel do Krumlova, tak jsem musel zvolit defenzivní styl. Doteď to šlo odzadu, útočník byl vepředu sám. Nyní se budeme snažit, aby ho doplňovalo více lidí a dávali jsme více branek. Pravděpodobně budeme více gólů dostávat, tak budeme muset více dávat.

Kdo vás do Krumlova přivedl?
Po dvou nevydařených zápasech jsem dostal takzvaně padáka ze Startu Brno. Byl jsem na odpočinku. Měl jsem nějaké nabídky. Ozval se mi Lukáš Zelníček, s nímž jsem kdysi hrával třetí ligu v Kohoutovicích. Byli jsme ve spojení, jednou za půl roku jsme si jako staří přátelé zavolali, co a jak. Pozval mě na zápas Krumlova v Bosonohách, abych se na tým podíval. Celek na mě zapůsobil sympaticky, takže jsem se nakonec rozhodl Krumlovské trénovat.

Oproti Startu Brno cítíte větší nadšení?
Tady ti kluci hrají srdíčkem. Dávají do toho více bojovnosti. Na podzim jsme Start Brno porazili. Na každém postu měl Start kvalitnější fotbalisty, ale když do toho dáte srdíčkoa zápal, tak můžete porazit kohokoliv.

Kolikrát do týdne s kluky trénujete?
Trénujeme třikrát týdně.O víkendu máme zápas. Chtěl jsem více klání, aby se hoši pořádně sehráli, protože máme problém s obrannou čtveřicí. Pořád hledáme, koho tam máme nasadit. Zatím ještě nejsme přesvědčeni o některých hráčích.

Ilustrační foto.
Hodonínské vítězky extraligy nedaly stolním tenistkám Moravského Krumlova šanci