Krumlovské fotbalisty v ročnících 2019/2020 a 2020/2021 zachránilo v krajském přeboru předčasné ukončení sezony z důvodu covidu. Během obou sezon stáli na chvostu tabulky, stejně jako letos. Ze třiceti zápasů vyhráli jen dva a v šesti remizovali.

Po dvou letech přijel do Křepic oficiální fanklub Bayernu Mnichov. Jihomoravský Bayern nakonec porazil podporovatele bavorského velkoklubu 7:4.
Křepický Bayern oslavil 30 let. Zdolal fanklub mnichovského Bayernu

Podle současného trenéra FC MK Lukáše Zelníčka s pádem vedení i hoši počítali. "Bereme to tak, že bychom to chtěli znovu nastartovat. Facku jsme potřebovali. Mančaft máme mladý a potřebujeme se naučit vyhrávat. I po psychické stránce to bylo pro kluky ubíjející. Zápasy nebyly žádná ostuda, i od soupeřů i fanoušků jsme měli určitý respekt. Někdo se i divil, že jsme po těch výkonech spadli. Na to, jak jsme mladí, tak jsme nedávali góly, z čehož pramenily výsledky," objasnil kouč.

Mančaft až na dvě zahraniční posily z 1. SC Znojmo zůstane kompletní. Noví jsou však trenéři. Zelníčka doplňuje ještě Tomáš Laml. "Jsme si oba rovnocenní. Jiné možnosti byly moc narychlo. Nikdo se k nám moc nehrne. Tak jsme to vzali my. Jestli budeme trénovat půl roku, rok, anebo déle, se uvidí," dodal Zelníček.

Jan Hruška míří po konci ve Vítkovicích do druholigového Znojma.
Hruška otevřeně: Konec ve Vítkovicích byl nedůstojný, v Kometě mám zavřené dveře

Rotací trenérů byl Krumlov specifický. Během dvou sezon vystřídala zdejší lavičku trojice lodivodů Bohdan Ryšavý, Bohumil Smrček a Stanislav Schwarz. "Byli jsme strašně rádi, že tady byli, posunuli hochy a fotbal dál," uvedl Zelníček.

Lodivod pozitivně hodnotil i diváckou kulisu, kterou v Krumlově v průměru tvoří dvě stovky lidí. Po patnácti letech však fanoušci přijdou o derby se sousedními Ivančicemi. Nejbližším soupeřem v 1. A třídě bude pro FC MK celek Dobšic. "Jejich Sokol se taky udržel v soutěži. Pro nás to bude malé derby, mrzí nás, že nebudeme minimálně rok hrát mistrák proti Ivančicím, což bylo vždy atraktivní," dodal stratég.

Fotbalisté Kuřimi  (v bílém) byli mistrovským Bohunicím tvrdým soupeřem.
Fotbaloví skokani roku? Tým s prvoligovým koučem, pomohlo i spojení klubů

Jeho svěřenci odstartují přípravu na novou sezonu v úterý 5. července. "Budeme trénovat třikrát týdně. O víkendu máme vždy přípravné utkání a domluvil jsem i dva vložené přáteláky v týdnu," uzavřel Zelníček.