Incident se odehrál až v závěru napínavého utkání. Realizační tým vinařů opustil v penaltovém rozstřelu vymezený prostor před střídačkou a stál ve hřišti. Před třetí sérií penalt šel hlavní sudí Jan Skoupý po intervenci od svého asistenta přestupek řešit. Snopka však situace namíchla, že na adresu rozhodčího spustil několik urážek. „Bylo to naprosto zbytečné, utkání se mohlo v klidu dohrát,“ nechápal hostující funkcionář.

Takto popsal sudí vyloučení trenéra v zápise o utkání:

close Takto popsal sudí vyloučení trenéra v zápise o utkání. info Zdroj: is.fotbal.cz zoom_in

Podle něj nenaštvala Snopka jen situace při penaltovém rozstřelu. „Reakci trenéra to neomlouvá, ale určitě byl podnícen i z neodpískané penalty v závěru nastavení. Domácí brankář v poslední minutě fauloval Marka Mokrušu, ale rozhodčí to vyhodnotil jako čistý souboj a desítku neodpískal,“ podotkl Blaha.

Ten očekává, že disciplinární komise v nejbližší době oznámí výši trestu pro lodivoda vinařů. „V neděli určitě nebude na lavičce. Domluvili jsme se, že i páteční trénink nechá asistentům. Počkáme, až hlavy vychladnou, komise vynese trest a domluvíme se, co bude dál,“ prozradil předseda.

Z reakce hostujícího kormidelníka byl zaskočený i domácí trenér Jaroslav Bíla. „Hostující kouč byl od začátku nervózní. Myslím, že v mančaftu Mutěnic nebyla po nevydařeném derby s Ratíškovicemi dobrá atmosféra. Urážky rozhodčího byly úplně zbytečné,“ tvrdil šéf lavičky Traubenu.

Podle jeho slov sudí přiběhl k realizačnímu týmu hostů a poslal jej k zóně u střídačky. „Trenér stál ve hřišti, přitom při penaltách musí být ve své zóně,“ podotkl Bíla.

Spousta příznivců si vybavila incident z letošního března, kdy Mutěnicím rozhodčí neuznali branku v krajském přeboru na hřišti Kuřimi a Snopek byl za urážky sudích vyloučen. Tenkrát dostal finanční pokutu a pětizápasový trest, který byl následně zkrácen na tři duely.

Za opakované urážky rozhodčích po půlroce se dá očekávat podobný trest, ne-li vyšší. Mutěnické fotbalisty tak opět čeká pravděpodobně několik zápasů bez hlavního trenéra.