Oficiální termín semifinále je stanoven na středu 17. května s výkopem v půl šesté večer. Podle postavení v tabulce krajského přeboru je největší aspirant na zisk trofeje celek z Kuřimi, kterému patří druhé místo. Vzájemný zápas s Mutěnicemi, který v polovině března skončil remízou 1:1, nabídl nejdiskutovanější okamžik jarní části. Mutěnicím totiž po odrazu míče od brankové konstrukce neuznal sudí branku a následně vyloučil mutěnického trenéra Libora Snopka za protesty.

Celek z Hodonínska bude mít jistě v pomyslné odvetě velkou motivaci k vítězství, navíc má v poháru výhodu domácího prostředí. „Předpokládám, že zápas odehrajeme ve stanoveném termínu, finále se totiž blíží," řekl mutěnický předseda Petr Blaha.

Fotbalisté Mutěnic (v zeleném) patří mezi pravidelné účastníky krajského přeboru.
Kuriózní moment! Sudí připravil Mutěnice o regulérní gól, trenér dostal červenou

Favorit druhého semifinálového zápasu je Ráječko. Olympia se nachází na devátém místě a před třináctým Rousínovem má šestibodový náskok. Oba soupeři na sebe narazili v krajském přeboru v sobotu, kdy Ráječko na domácím hřišti vyhrálo 2:1. V poháru bude mít však výhodu domácího prostředí Rousínov.

Termín finálového duelu je stanoven na středu 31. května od půl šesté večer na stadionu v Lesní ulici v Břeclavi.

Krajský pohár (semifinále 17. května 17:30)
Mutěnice – Kuřim
Rousínov – Ráječko