Útočník Patrik Bogner hraje za tým Moravského Krumlova již třetím rokem. Během podzimu ročníku 2019/2020 nastřílel soupeřům třináct branek, čímž se vyšvihl na druhé místo v tabulce střelců soutěže. Jeho celek vstupoval do jarní části z poslední příčky. Díky pandemii koronaviru, jež ovlivnila i regionální fotbal, se po ukončení sezony FC Moravský Krumlov v krajském přeboru zachránil administrativní cestou. „Je to dobré, ale chtěli jsme si setrvání vybojovat sami a udělat pro to maximum. Do jara jsme vstupovali natěšení,“ objasňuje kanonýr.

Znojemská thaiboxerka Viktorie Bulínová (vpravo) se připravuje v době koronaviru.
Máma namítá, že už nemám tak hezký nos, říká thaiboxerka Viktorie Bulínová

Dodává, že třináct branek nedal pouze svou zásluhou. „Občas si vypracujete nějaké šance, ale bez týmu by to nešlo. Určitě makáme všichni společně, jelikož fotbal je kolektivní sport a sám bych to neuhrál,“ říká Bogner.

Se svými spoluhráči absolvoval v uplynulé sezoně kvalitní duely proti celkům z předních příček tabulky. „Třeba s Bystrcí, kdy jsme vedli, potom prohrávali a následně výsledek ještě dokázali otočit. A nebo jsme prohrávali s Bohunicemi a v půlce si řekli, že do druhé pětačtyřicetiminutovky jdeme naplno. Následně jsme to srovnali,“ vzpomíná Bogner.

HC Kometa Brno v bílém proti HC Litvínov
Útok Komety: ofenzivní esa doplní dravé mládí

Čtyřiadvacetiletý borec odjakživa nastupuje v útoku. Branky jej baví střílet, ale jak sám přiznává, když mužstvo nevyhrává a neboduje, je to k ničemu. „Ve většině zápasů jsme nasekali hodně individuálních chyb,“ přemítá forvard.

Sezonu dokončí ve městě nad řekou Rokytnou, i když jenom na trénincích. „Potom se uvidí. Nějaké nabídky už mám,“ avizuje Bogner.

Během karantény doma cvičil a chodil běhat. Nyní už naplno trénuje i se zbytkem mančaftu. „Po dvou a půl měsících mi fotbal chyběl,“ uzavírá.