„Jsem spokojený. Po náročném minulém týdnu, ve kterém jsme odehráli tři přípravné zápasy, jsme se utkali s tradičním soupeřem ze Znojma. V Tasovicích hráváme každoročně. Pro nás to byla zajímavá konfrontace, dobrý zápas. V prvním poločase nás domácí více zlobili, po změně stran jsme na tom byli lépe kondičně, fyzicky i herně. Přidali jsme další čtyři góly a soupeře jsme převálcovali,“ těší hodonínského kouče Lukáše Bajana.

Přípravný fotbal -
1. SC ZNOJMO FK U15 – FK HODONÍN U15 1:6 (1:2)
Branky: Žůrek - Jančík 2, Jankovič, Palic, Pittel, Burian

Jeho týmu se v zimní přípravě výsledkově daří. Starší žáci slováckého celku zatím sehráli šest utkání, ani jednou neprohráli.

Petržalku přehráli 3:1, Inter Bratislava deklasovali 9:0, Senici dokonce 10:1. Teplice zdolali 2:0 a jen s Ústí nad Labem remizovali 2:2.

„S přístupem i výkony kluků jsem spokojený. Výsledky jsou pozitivní, ale pořád je to jenom příprava. Já jsem hlavně rád, že jsou až na kapitána Abrmana všichni zdraví a můžeme se chystat na těžké jarní boje v lize,“ uvedl Bajan.

Hodonínská patnáctka je v žákovské lize po podzimu osmá. Před jedenáctým Zlínem, který je společně s poslední Líšní na sestupové pozici, má náskok třinácti bodů. „I tak nás čeká náročné jaro. V soutěži nejsou lehcí soupeři, každé utkání bude boj,“ ví dobře Bajan.

Jeho tým odstartuje druhou polovinu sezony v neděli 3. března v Opavě.

Znojemští mladíci jaro začínají až o dva týdny později než jihomoravský rival. Souboj s Hodonínem byl pro ně první v novém roce.

„V utkání jsme našli spoustu dobrých věcí, ale i nedostatků, na kterých budeme dál pracovat. Zápas splnil účel, nastavil nám zrcadlo. Víme ale, jakou cestou máke jít, abychom se zlepšovali,“ říká asistent trenéra 1. SC Znojmo U15 Milan Moravec.

Domácím v utkání scházeli čtyři hráči ze základní sestavy, jedenáctku dávali složitě dokupy. Nejen proto to měli s Hodonínem velmi složité.

„Soupeř má kvalitu. Hraje moravskou ligu, o soutěž výš. Na rozdíl od nás v zimě odehrál již pět zápasů, potkal se s kvalitními týmy. V prvním poločase jsme s hosty drželi krok a hráli s nimi vyrovnanou partii. Mrzí nás jenom první dva inkasované góly po standardních situacích, když kluci nekomunikovali a správně si nerozebrali soupeře,“ říká Moravec.

I tak skončil první poločas 1:2. Ve druhém poločase ale Znojemským došla šťáva a soupeř přidal další čtyři branky. „Po změně stran se projevily vyšší kvalita soupeře,“ uznal Moravec.

Starší žáci Znojma trénují třikrát nebo čtyřikrát týdně. Střídají umělou trávu s atletickým oválem, tělocvičnou a posilovnou. O víkendu budou hrát zápasy.