Právě vystoupení Lafaty bylo hřebem doprovodného programu. Jedenačtyřicetiletý někdejší útočník Sparty přivezl dětem ukázat pohár pro mistra české ligy za loňský rok. Ten pražský velkoklub získal letos na jaře po devíti letech.

Majitel 1. SC Znojmo Youssef Abdellaoui převzal klub loni v listopadu. Koupil ho od podnikatele Jiřího Tunky.
Majitel 1. SC Abdellaoui: Zachránili jsme fotbal ve Znojmě, ale za jakou cenu?

Podle Lafaty je myšlenka podobných kempů vynikající. "Trénink na vesnici pod vedením trenérů Sparty musí být pro děti obrovským zážitkem. A jelikož jsem dostal pozvání od kamarádů z Miroslavi, tak jsme si s manželkou udělali výlet," řekl bývalý ligista.

Colton Yellow Horn
Cizinci mezi Orly? Legenda jezdila domů každý den, zářil taky Žlutý roh

Jádro programu tvořilo během pěti dní získávání zkušeností od těch nejlepších a jejich procvičování v praxi. "Po sportovní stránce zaujaly zúčastněné děti svou aktivitou, velkou chutí trénovat a zlepšovat se ve svých dovednostech. Organizační tým měl připraveno spoustu doplňkových her a soutěží. Hřiště, na kterém se trénovalo, bylo výborně připraveno i přes horké letní počasí," chválil hlavní trenér kempu Pavel Štochl.

Tasovičtí fotbalisté mají nového trenéra. Na lavičku divizního mančaftu usedl Milan Volf, který koučoval i třetiligové Znojmo.
Fotbalisty divizních Tasovic trénuje nově Volf se zkušenostmi z třetí ligy

Spolu s kolegy předal nové informace nejen malým fotbalovým nadějím, ale i místním lodivodům. "Dělo se to jak na hřišti, tak i při besedě na fotbalovém stadionu v Miroslavi. Rádi se v příštím roce opět tohoto kempu zúčastníme," uzavřel Štochl.