Nynější situace spojená s pandemií koronaviru neumožňuje divákům navštívit žádná utkání. O to víc toho litují v Hostimi. Tamější fanklub patří mezi nejaktivnější v regionu. „Hodně fanoušků jezdí i na venkovní zápasy, většinou auty. Autobusem jezdili při postupu,“ přiblížil trenér tamější Tělovýchovné jednoty Libor Nevrkla.

Obránce Zdeněk Procházka (vlevo) hraje I. A třídu za Sokol Dobšice už deset let. S fotbalem začínal v Mramoticích.
Můj sen je přivést na hřiště své dítě, říká bek Dobšic Procházka

Diváckou základnu začali v obci na nejzazším cípu Znojemska budovat před několika lety. Hostimští tehdy hráli čtvrtou třídu. „Situace nebyla nijak růžová,“ líčil Nevrkla. Jako tehdejší kapitán se začal činit. „Vypadalo to na zánik fotbalu v Hostimi. Tak jsem se zapojil do vedení a pomohl situaci zlepšit,“ nastínil Nevrkla.

Společně se zbytkem mančaftu upravil hřiště, přivedl mladší hráče a propojil tým s příznivci. „Fanouškovské jádro v tu dobu tvořili zejména otcové hráčů a pár nadšenců. S naším postupem do třetí třídy a pak i do okresu se začal hrát lepší fotbal a postupně přibývali i další podporovatelé,“ vzpomněl trenér Hostimi.

Důležitý partner

Oficiální fanklub s vlajkami a šálami vznikl po aktivitě Ľudovíta Dobosiho po zápase v Jevišovicích. „Od té doby bereme fanklub jako důležitého partnera klubu. Díky jeho činnosti máme spoustu reklamních předmětů, ale také sportovní vybavení a dresy,“ radoval se Nevrkla.

Divácká obec tak prošla s fotbalisty Hostimi celou cestu vzhůru. Na jaře litovali všichni předčasného ukončení soutěží kvůli pandemii koronaviru. Po zrušení opatření však znovu fandili v nově vytvořeném Region Cupu 2020.

Zdeněk Kolesa (vlevo) na fotbalovém zápase se účastní i v roli oficíra.
Za dobré pískání dostal arbitr Kolesa pytel cibule

Ten vznikl spontánně právě v hlavě Nevrkly. Na přelomu června a července se v něm střetly skvadry od třetí třídy, přes okresní přebor až po I. B třídu. „V Region Cupu se utkaly týmy, které proti sobě dlouho nehrály. Jelikož to bylo do každé vesnice z Hostimi kousek, chlapi i ženy sedali na kola a jezdili za námi. Dali si pivko a pobavili se. Naši fanoušci jsou skvělí. Patří jim absolutorium,“ zdůraznil Nevrkla.