Regionální turnaj Region Cup, kterého se účastní celky ze západu Znojemska je v polovině. Nedělní třetí kolo mezi Jevišovicemi/Mikulovicemi a Hostimí poznamenalo horké počasí, které smazávalo i rozdíl třídy. Domácí Jevišovice, jež nastupují v I. B třídě, těsně porazily hráče Hostimi z okresního přeboru 3:2.

Sedmnáct dětí, které navštěvovaly v uplynulém školním roce šachový kroužek v Hodonicích, zakončilo poslední červnovou středu sezonu. Utkaly se v oddílovém klání. Foto: František Šimík
Hodoničtí šachisté ukončili sezonu. Poslední turnaj ovládla Kružíková

Hostům chybělo několik fotbalistů, i přesto po konci první pětačtyřicetiminutovky svítilo na výsledkové tabuli skóre 1:1. „Bylo nás méně, jelikož nám chyběli tři hráči. Je to příprava, takže to bereme úplně v klidu,“ řekl trenér Hostimi Libor Nevrkla.

Po devadesáti minutách brali výhru 3:2 Jevišovičtí, kteří zabrali během posledních chvil utkání a svatyni hostů mohli prostřelit desetkrát. „To je většinou náš problém i v sezoně. Nedáváme šance, které si vypracujeme. Jinak si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli,“ těšilo kouče domácích Františka Lorence.

Zpocený lodivod

Na jevišovické lavičce sedělo dost hráčů ke střídání, čehož Lorenc v horkém počasí využíval. „Počasí je, jaké je a umělá tráva na to není ideální. Jsem rád, že kluci přišli a vystřídali jsme po patnácti minutách,“ uvedl Lorenc.

Brno 29.2.2020 - FC Zbrojovka Brno - Ondřej Pachlopník
Sběratel penalt Pachlopník potřebuje tlak, aby nezpychnul

Horko trápilo i stratéga Hostimi. „Byl jsem zpocený a chodil jsem jen kolem lavičky. Na střídání jsme měli jen jednoho hráče. Ke konci se v naší hře projevila velká únava. Nemyslím si však, že bychom dnes byli výrazně horším týmem,“ hodnotil Nevrkla.

Bojovná klání

Do konce Region Cupu zbývají ještě dvě kola. Celek Jevišovic/Mikulovic si však nedělní výhrou pojistil vítězství v turnaji. František Lorenc bere seriál zápasů, v němž se střetávají mančafty od III. třídy až po I. B třídu, jako kvalitní přípravu. „V Region Cupu jsou dobrá utkání. Ať už jsme se postavili Blížkovicím nebo Hostimi, vždy se jednalo o bojovná klání,“ připustil jevišovický lodivod.

Snímek je z prvního přípravného utkání MFK v Drnovicích s Blanskem. Odvetu si soupeři dají v sobotu dopoledne v Blansku.
Fotbalisté Vyškova vyhráli v Hodoníně. Kouč Trousil zkoušel herní systémy

Region Cup pokračuje již v sobotu. Celek Blatnice vyzve na své půdě od šestnácti hodin tým Jevišovic/Mikulovic. O den později ve stejný čas nastoupí doma Blížkovičtí proti fotbalistům Pavlic.