„Do čeho jsem kopl, to mi vyšlo,“ komentoval víkendový úspěch Sailer. Ten se k fotbalu dostal už v dětství, které strávil v severních Čechách. Od sedmi let hrál za Baník Souš, ve starších žácích přestoupil do Baníku Most, kde hrál dorosteneckou ligu.

V devatenácti se rozhodl rodný Most opustit a vydal se studovat práva na Univerzitu Karlovu. Z mosteckého Baníku proto přestoupil do pražského Motorletu. V pražské divizi postupně vystřídal ještě kluby Admira a Aritma.

Za tu dobu poznal i svou nynější manželku z dalekého Znojemska, dceru Pavla Tomana, předsedy SK Olbramkostel. „Tehdy jsem jejímu otci slíbil, že až přestanu vyšší soutěž hrát, přestoupím k nim. Po škole jsem na tréninky měl čím dál méně času, navíc jsem si zranil koleno. Když pak přišlo první dítě, neměl jsem na divizi už žádný čas a slib o přestupu jsem dodržel,“ vzpomenul víkendový kanonýr.

Divizní duel mezi domácími Tasovicemi (v bílém) a týmem Lanžhota rozhodly včera dvě rychlé branky z prvního poločasu. Fotbalisté Sokola tak prohráli podruhé v řadě.
Tasovičtí prohráli s Lanžhotem. Následně odvolali lodivoda

Pražskou divizi a čtvrtou třídu na Moravě by srovnával jen velmi těžko. Možnosti si zahrát alespoň tam však Sailer oceňuje. „S prací na plný úvazek a plastikou křížových vazů bych na divizní fotbal nestačil,“ odtušil. Kromě zápasů ve čtvrté třídě si jednou týdně zahraje Hanspaulskou ligu v malém fotbale.

Ačkoliv za Olbramkostel kope již rok a půl, mnohokrát se na hřiště nepodíval. „Dostanu se tak na čtyři zápasy za půl roku. Tentokrát jsem jel hlavně za tchánem na posvícení,“ postěžoval si na nedostatek času Sailer.

Ten tak ani po zápase rekordní počet gólů neslavil a ihned se vydal na cestu zpět do Prahy. „Slavit budeme, až třeba vyhrajeme ligu,“ zasmál se.

Olbramkostel se momentálně v tabulce skupiny A dělí o první místo s FK Znojmo C.

Celkový výkon týmu v zápase nejlepší střelec utkání chválil. „Hráli jsme lépe, než soupeř, ten to druhou půlku už víceméně vzdal,“ řekl.

Aktivní fotbalová kariéra Sailerovi chybí, na druhou stranu si teď užívá rodinný život a výchovu dvou synů. „Těším se, až vyrostou a začnou se také s naší podporou věnovat sportu,“ dodal otec dvou dětí.

ONDŘEJ MAREČEK