Vítězové poháru přesto dlouhou dobu tahali za kratší konec. Do karet jim nehrála ani nařízená penalta Horních Kounic, kterou úspěšně proměnil v pětatřicáté minutě Jakub Kunc. Po změně stran však Práčští ožili a v pětasedmdesáté minutě vyrovnali na 1:1 střelou Romana Kosece. A vítězství práčských fotbalistů stvrdil na 2:1 teprve minutu před koncem Michal Vlk.

Fotbalisté 1. SC Znojmo prohráli v rámci 25. kola MSFL na hřišti Zlínska 1:2.
Fotbalisté Znojma dlouho vedli. V Otrokovicích pak ale těsně prohráli

Cesta za pohárem ovšem nebyla podle trenéra Práčí Petra Tkadlece jednoduchá. „Kounice měly fantastickou šňůru. Prakticky celé jaro nepoznaly porážku. Měli jsme velký respekt soupeři. Na druhou stranu i my jsme byli nachystaní a věřili jsme v naše síly a schopnosti. Pohár, který teď máme v rukách, jsme si zajistili trpělivým výkonem,“ uvedl Tkadlec.

Jeho svěřence trochu rozhodila penalta, kterou hornokouničtí proměnili. „Trochu nás vyhodila z kopýtka. Ale potom jsme postupně nasedli a utahovali opasek. Soupeře jsme prakticky celý druhý poločas mačkali. A přišlo vyústění v podobě zasloužené vyrovnávací branky,“ hodnotil trenér FK.

K vítězství podle něj přispěla i špetka pověstného štěstíčka. „Jsem rád za kluky. Hlavně, že byli trpěliví a věřili tomu, že můžeme být tam, kde jsme. Byla to hezká dlouhá cesta a je to takový náš příběh,“ dodal Tkadlec.

Tasovičtí fotbalisté (černí) prohráli ve 24. kole divize D na hřišti Pelhřimova 1:2.
Fotbalisté Tasovic odehráli nejhorší poločas jara. V Pelhřimově padli

Nevýhodou mohlo být pro fotbalisty, kteří normálně nastupují na menších pláccích, i prostředí znojemského profesionálního stadionu. „Měli jsme respekt i k velikosti hrací plochy. Byli jsme na to nachystaní. Nechtěli jsme nic přepálit a snažili jsme se hřiště stále zmenšovat,“ popsal práčský kouč. Pohár je jedna věc, ale sezona v okresním přeboru jeho svěřencům pokračuje už o víkendu. Práče budou v neděli od sedmnácti hodin hostit Hrádek. „Sice máme co slavit, nějaké pivečko bude, ale jaro pro nás nekončí. Jedeme dál,“ uzavřel Tkadlec.

Znojemská korfbalistka Jitka Pavlíčková získala s českou reprezentací na konci dubna bronz na MS v plážovém korfbalu v Thajsku.
Česko má bronz z MS v beach korfbalu. I se znojemskou stopou

Okresní pohár FAČR OFS Znojmo

Horní Kounice - Práče 1:2
Poločas: 1:0. Branky: 35. Kunc (pen.) - 75. Kosec, 89. Vlk. Diváci: 400.