Lépe vstoupili do závěrečného boje o cennou trofej borci Dobšic B. Už ve druhé minutě propálil litobratřického gólmana Marka Šupáka střelec Milan Ensinger. Zápas potom rozhodly dva slepené góly o dvacet minut později.

Fotbalisté Znojma (v bílém) uspěli v posledním zápase sezony MSFL. V sobotu porazili tým Uherského Brodu na jeho pažitu 3:1.
Znojemští fotbalisté uzavřeli sezonu výhrou nad Uherským Brodem

Nejdříve zvýšil na 2:0 Robin Křemenský, následně přidal další číslo na výsledkovou tabuli Roman Syrový. Do konce prvního poločasu však Litobratřice snížili na 1:3 ránou z kopačky Kamila Makrovského.

Po změně stran však Dobšičtí měli ze hry více. Definitivní tečku za utkáním udělal druhou brankou klání Roman Syrový v jedenasedmdesáté minutě. Pohár pro sezonu 2021/2022 tak putoval do obce sousedící s královským městem nad řekou Dyjí.

Poprvé před domácím znojemským publikem obhájil boxer Vasil Ducár tuzemský titul. Druhý červnový pátek porazil Marka Procházku.
Znojemský boxer Ducár obhájil český titul před domácím publikem

Finále bylo vyvrcholením letošního ročníku okresního fotbalu. Organizátoři z OFS Znojmo v rámci akce předali i ocenění za zásluhy v rámci podpory kopané. Pamětní plaketu obdržela například fotbalistka Juventusu Turín Andrea Stašková, jež letos slavila italský titul v tamější nejvyšší soutěži žen.

Jiří Procházka přijel do Brna, přivítání zápasníka na náměstí Svobody.
Po zápase jsem si dal cigaretu a pivo, odhalil šampion UFC Procházka

Finále okresního poháru FAČR Znojmo

Litobratřice - Dobšice B 1:4

Poločas: 1:3. Branky: 32. Makrovský. 2. Ensinger (pen.), 22. Křemenský, 25. a 71. Syrový. ŽK: 1:1. Diváků: 288.
Litobratřice: Šupák - Makrovský, Masař, Hostinek, Huserek (71. Kubát), Kuna, Pomajbík, Matušinec, Kadlečík, Jahoda. Trenér: Zdeněk Záděra.
Dobšice B: Dufek - Křemenský, Nováček, Stehlík, Šuba, Fiby, Dufek, Hýbler, Svoboda, Ensinger, Syrový, Navrkal, Šálek, Pavlíček, Krejčí, Virlgler. Trenér: Milan Ensinger.