Nedělní odpolední utkání musí minimálně na čtvrt roku oželet i fanoušek Radek Rubáček ze Suchohrdel u Miroslavi. „Jedná se o zpestření konce týdne. Určitě je to škoda. Hráči budou alespoň více při chuti do dalšího ročníku,“ uvedl Rubáček.

Předsedové oddílů museli improvizovat i v hospůdkách, které stojí v areálech fotbalových celků. Práčští borci, jejichž mančaft nastupuje v okresním přeboru, otevřeli výdejové okénko. „Potřebovali jsme vytočit sud piva, který jsme měli předobjednaný,“ objasnil předseda tamějšího Fotbalového klubu (FK) Tomáš Navrátil. Žádný fotbal ani tréninky tam do startu nové sezony neplánují. „Kluci se připravují individuálně, chodí si sami zaběhat ve volném čase,“ dodal Navrátil. O trávník však fotbalisté Práčí pečují. „Hřiště pravidelně sekáme. Když teď nemůžeme dohrát sezonu, alespoň nebude rozvrtané. Plocha bude sice super, ale co se dá dělat,“ mrzelo Tomáše Navrátila.

Lubomír Pechál z TJ Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou ukončení soutěží čekal. „Impuls k tomu dali už před časem na Slovensku. Hold nám, co jsme hráli prales, sezonu odpískali. Na co bych hrál fotbal, když se na něj nebude moci zajít podívat na čtyři stovky fanoušků?“ položil Pechál řečnickou otázku.

Fotbalové soutěže byly přerušeny dvanáctého března potom, co tuzemská vláda vyhlásila nouzový stav kvůli pandemii nového typu koronaviru. Letos podle úterního rozhodnutí FAČR žádný z celků nepostoupí ani nesestoupí. „Mrzí mě, že nám nebylo umožněno dohrát naše soutěže, ale pokud říkáme všichni, že je zdraví v tuto chvíli jednoznačně na prvním místě, musíme se tím stejně jednoznačně řídit i v našich rozhodnutích,“ uvedl pro web asociace její předseda Martin Malík.