Práčští fotbalisté, kteří nastupují v okresním přeboru, spolu s Matkami v běhu připravili pro závodníky bezmála pětikilometrovou trasu. Nejrychleji ji zaběhl reprezentant týmu Rabbits Znojmo Vojtěch Čabala.

Florbalisté TJ Znojmo Laufen (v černém) porazili ve 21. kole první ligy celek Jaroměře 11:4.
Znojemští florbalisté porazili doma Jaroměř a vedou první ligu

Pořadatelé připravili znojemské sportovní legendě zvláštní překvapení. "Dostal jsem zátěžovou vestu, se kterou mám prý závod absolvovat. Od startu jsem běžel v popředí a zhruba po prvním kilometru se usadil na čele. Vesta se ale docela dost pronesla a viděl jsem, že za mnou se žene startovní pole tak jsem se snažil běžet a nemyslet na to že mám nějakou zátěž," líčil Čabala.

Tradiční Novoroční čunču odehráli první lednový den fotbalisté FK Znojmo. Letos poprvé zkusili umělý povrch v Novém Šaldorfě.
Fotbalisté FK Znojmo zahájili rok aktivně na sedmačtyřicáté Novoroční čunče

Mezi dvě stě padesáti účastníky byli jak amatérští sportovci, tak profesionálové. Cílovou pásku proťal i bývalý prvoligový fotbalista Tomáš Knötig.

"Po silnici, kde se běželo byly nápisy jako třeba dupej, ale bohužel ani ty mně nepomohly k lepšímu výkonu. Trénoval jsem se asi tak, že jsem si včera večer dal dvě piva a padesát kliků. Byla to skvělá akce pro dobrou věc, na příště více potrénuju a hlavní závod vyhraju," sliboval Knötig.

Fotbalisté Znojma (modří) půjdou do jarní části MSFL ze čtrnácté příčky.
Podzim byl pro 1. SC prvním poločasem. Pravý boj začne nyní

Organizátorům se na podporu Lucie Mazáčové z nedalekých Těšetic podařilo vybrat sto šest tisíc korun. Dívka statečně bojující s dětskou mozkovou obrnou na závod taktéž dorazila. Za doprovodu svých rodičů a dalších podporovatelů absolvovala trať procházkou.

Již nyní plánuje spolek Matky v běhu dohromady s práčskými fotbalisty, že příští rok akci uspořádá znovu.