Do vedení šli nejdříve hosté, kdy Jan Lukáš prostřelil dobšického gólmana Tomáše Dufka v jedenácté minutě. O chvíli později však domácí vyrovnali na 1:1 zásluhou Jan Bártla. Stovka diváků pak na další gól čekala půl hodiny, kdy se opět prosadil božický Lukáš na 2:1.

Stejný hráč pak po změně stran ve dvaapadesáté minutě zvýšil na 3:1 pro Božice. Domácí ovšem bojovali a sedm minut před koncem snížili na 2:3 díky Petrovi Šubovi. I přes snahu ale B-tým Dobšic nedokázal do konce vyrovnat a tři body tak patřily soupeři.

Fotbalisté FK Znojmo ve 24. kole I. B třídy skupiny B porazili doma tým Novosedel 3:1.
Fotbalisté FK Znojmo vybojovali proti Novosedlům povinné tři body

Duel dvou sousedních týmů v tabulce, kdy sokolům patří desáté místo s osmadvaceti body a božickým devátá příčka s devětadvaceti body, provázely emoce. Rozhodčí Aleš Ludvík rozdal během více než devadesáti minut dohromady tři červené karty.

První vyfasoval již v sedmatřicáté minutě Tomáš Kudlička za použití pohoršujících, urážlivých nebo ponižujících výroků či gest. Podle zápisu měl v nepřerušené hře vypustit z úst směrem k rozhodčímu: "Mi ty to ty pi*o nevidíš, tak to pískej pi*o." Druhou červenou kartu, za dvě žluté, dostal domácí Tomáš Olej v jedenaosmdesáté minutě za nesportovní chování a bezohledné podražení soupeře ze strany v souboji o míč. Po konci hrací doby pak ukázal červenou kartu hlavní rozhodčí směrem k Petru Šubovi, autorovi druhého dobšického gólu. Ten měl při odchodu ze hřiště napadnout "hýpáním" druhého asistenta rozhodčího Patrika Jandáska.

Tasovičtí fotbalisté remizovali doma ve 27. kole divize D s týmem Břeclavi 1:1.
Byl to stres, taktika a strach. Tasovičtí fotbalisté remizovali s Břeclaví

Do konce letošní sezony okresního přeboru Znojemska zbývají ještě tři utkání. Již v následujícím šestadvacátém kole zajíždějí Dobšice B na pažit rezervy Moravského Krumlova. Utkání startuje v neděli od sedmnácti hodin. Božice pak v tom samém kole přivítají doma ve stejný den od dvou hodin odpoledne celek Suchohrdel.

Fotbalisté Znojma padli ve 29. kole MSFL na hřišti Třince 1:2.
Díky vlastnímu gólu a trefené tyčce na konci odjelo 1. SC z Třince bez bodu

Dobšice B - Božice A 2:3
Poločas: 1:2. Branky: 14. Bártl, 83. Šuba - 11., 35. a 52. Lukáš. ŽK: 4:2. ČK: Olej (2x ŽK), Šuba - Kudlička. Rozhodčí: Ludvík - Kolesa, Jandásek. Diváci: 100.
Dobšice B: Dufek - Truhlář (46. Kirillov), Bartoněk, Hýbler, Syrový, Navrkal (70. Hudeček), Gazcio, Tumurbaatar, Nováček (46. Šuba), Fiby, Olej. Trenér: Jaroslav Hýbler
Božice: Bačo - Brveník, Egner, Zachoval, Bártl, Soukup (79. Novotný), Lukáš, Pavelčík, Kudlička, Tomášek (87. Pavelčík), Nevoral. Trenér: Jiří Pavelčík.