Devětačtyřicetiletý Milan Samek spojil svou fotbalovou kariéru s oddílem FK Znojmo. Doposud aktivní hráč, který v této sezoně nastoupil k pěti zápasům v dresu „céčka“ FK hrajícího skupinu A IV. třídy, má u FK na starosti vedení sportovního úseku. V březnu jej kolegium delegátů zvolilo jako jediného nového člena výboru OFS Znojmo. Zde dostal na starost práci s mládeží.

„V první řadě je potřeba se zaměřit na to, aby se k fotbalu vrátilo co nejvíce dětí. Od toho se budou odvíjet další kroky,“ říká v rozhovoru pro Znojemský deník.

Znojemské hokejisty povede do další sezony v rakouské nejvyšší soutěži trenér Miroslav Fryčer.
Orly povede opět Fryčer. Nováčkem na lavičce je kouč brankářů Dohnal

Byl jste zvolen jako jediný nový zástupce OFS Znojmo do jeho výboru. Překvapilo vás to?

Spíše než překvapilo, mě potěšilo, kolik klubu mou osobu podpořilo. A to, že to byla jedinou změnou svědčí dobré práci výkonného výboru. Ten pracuje ve svém složení dobře a kluby jsou s jeho výkony spokojeni.

Na starosti jste dostal úsek mládeže. Na co se zaměříte v rámci OFS Znojmo?

V první řadě je potřeba se zaměřit na to, aby se k fotbalu vrátilo co nejvíce dětí. Od toho se budou odvíjet další kroky. Dále pak chceme poskytovat potřebný servis mládežnickým klubům, aby mohly přilákat k fotbalu ještě více dětí. S kolegy z komise mládeže bych se měl podílet na přípravách soutěží.

Maďarská stolní tenistka Bernadett Bálint posílí v sezoně 2021/2022 extraligový tým Moravského Krumlova.
Stolní tenistky TT MK posílí šampionka Bállint. Štrbíková odchází

Děti jsou velice dlouho dobu bez pohybu. Máte nějaké ohlasy z terénu, jak jsou na tom mládežnické součásti klubů?

Je opravdu velmi smutné, že jsou děti tak dlouho bez pohybu, a to nejen ve fotbale, ale i ve školách. Bude to chtít hodně práce a trpělivosti než se to podaří přivést zase k normálu. Vím, že některé kluby už začínají pomalu trénovat a doufám, že postupně se budou přidávat další.

Sledoval jste práci svého předchůdce? Budete na ni navazovat?

Práci jsem sledoval spíše zvenčí a určitě bylo vidět, že dělají dobrou práci. Navazovat bude asi těžké, hlavně z přičinění dlouhé covidové pauzy. Procházíme svízelnou dobou a vůbec neumím odhadnout, kam se to všechno bude ubírat. Začínáme prakticky od začátku.

Vojtěch Čabala bodoval na mistrovství České republiky v půlmaratonu. Na trati o délce 21 km skončil 30. a překonal osobní rekord.
Čabala uspěl na mistrovství v půlmaratonu. Překonal osobní rekord

Ve Znojmě má proběhnout jeden z finálových turnajů Ondrášovka Cupu. Na povrch vypluly nějaké problémy ohledně turnaje. Firma se zřekla partnerství. Proběhne vůbec ve Znojmě tento turnaj?

Jeden z finálových turnajů měl proběhnout příští týden ve Znojmě, ale myslím, že vzhledem k momentální situaci, která je, tak turnaj nebude. Co se týká partnerství Ondrášovky, tak tu věc jsem vnímal jen prostřednictvím článku v novinách, kde došlo k zneužití dotace pro mládež, což si myslím, že je špatně, ale podrobnější informace jako takové nemám.

Co vás na mládeži a práci s ní baví?

V našem klubu FK Znojmo jsem měl možnost trénovat všechny kategorie od mini přípravek až po dorost. Každá vyžaduje svá specifika. Nejvíce mě těší a baví, když vidíte, jak se vám hráč pod rukama mění a roste. Pokud to děláte s nadšením a srdcem, tak přijde zpětná vazba v podobě šťastných hráčů/dětí, kteří mají radost ze hry a těší na tréninky, zápasy, spoluhráče tak to je to co mě baví a naplňuje.