Po roce se opět kolem vinohradů vydají cyklisté z celé republiky. Do Znojma zamíří v sobotu a neděli stovky milovníků jednostopých vozidel na nožní pohon. Znojmo Burčák Tour České spořitelny začne závody na trasách B a C.

Závod ve výběhu na znojemskou radniční věž Extreme 790 přilákal poslední srpnovou sobotu 135 sportovců.
Znojmo hostilo šestý Extreme 790. Nejrychleji vyběhli na radniční věž Buldové

„Béčko o délce 58 kilometrů startuje z Masarykova náměstí, pokračuje po Vídeňské třídě a vede přes Šibeník, Kamennou horu, Jaroslavické rybníky a Vrbovec do cíle v Klášterní ulici. Tam také začíná i končí kratší 32kilometrová trasa B. Oba okruhy vedou cyklisty rovinatým a velmi rychlým terénem, součástí jsou oblíbené průjezdy vinicemi,“ uvedl mluvčí Kola pro život Tomáš Pravenec.

Fotbalisté Znojma (modří) padli již popáté za sebou. Poslední srpnovou neděli nestačili na B-tým Zlína a prohráli 0:4.
Znojemské fotbalisty položily góly rezervy Zlína už v první polovině

Neděli pak pořadatelé věnovali rodinám s dětmi. Malé naděje absolvují dětské závody na odrážedlech i normálních bicyklech. „Dále je připravena oblíbená Family jízda, která účastníky zavede na příjemnou jedenadvacetikilometrovou projížďku s dvěma občerstvovacími stanicemi s místními specialitami,“ dodal Pravenec.

Fotbalisté Tasovic (v bílém) v sobotu porazili tým Startu Brno 1:0.
Lapešův tlak vydoloval Tasovicím na Startu tři body

O vítězství na domácích závodech bude usilovat i znojemský profesionální D2mont Merida Cycling Team. „Motivace je velká. Vždycky je super, když se nám povede vyhrát. Mně se to povedlo předloni, rád bych na to navázal,“ prozradil závodník Jan Strož.