Jan Matoušek, reprezentatnt do 21 let se narodil v Příbrami. Svou hráčskou kariéru zahájil v šesti letech ve vesničce Tochovice. Od roku 2010 oblékal dres svého rodného města. V roce 2018 přestoupil do Slavie Praha a nyní hostuje v prvoligovém Jablonci nad Nisou.

Devatenáctiletý obránce Zlína Jakub Kolář (vpravo) premiérovým ligovým gólem rozhodl 9. listopadu 2019 zápas s Olomoucí.
Kolář byl rád, že se při McDonald's Cupu ulil ze školy. Dnes obléká dres Zlína

Mezi jeho první fotbalové zkušenosti patřil právě McDonald´s Cup. "Byl to zábavný, dětský fotbal. Protože jsem byl na vesnické škole, hrál jsem spíš okresní kola. Vždycky jsem se moc těšil. Už týden před začátkem jsem nemohl dospat. S klukama z týmu jsme se pokaždé hecovali, jak kdo dopadne," vzpomíná Jan Matoušek.

McDonald's Cup, 23. ročník.Zdroj: McDonald's CupOdchovanec pražské Sparty. Supertalent českého fotbalu, který jako nejmladší hráč v dějinách Sparty nastoupil k soutěžnímu utkání. Je také nejmladším střelcem v samostatné ligové historii. Adam Hložek. Ano, i on se zúčastnil McDonald´s Cupu."Byl to pro mě jeden z nejoblíbenějších turnajů. Pokaždé jsem se na něj moc těšil. I když jsme ve škole neměli zrovna silný ročník, vždy jsme to nějak ukopali a ubojovali," řekl nám Adam Hložek.

Osmnáctiletý Matěj Radosta - mládežnický reprezentant a hráč ligových Teplic. Díky nízkému věku patří do skupiny nejmladších hráčů, kteří zasáhli do nejvyšší české fotbalové soutěže. A také on reprezentoval svou školu na McDonald´s Cupu.

Tým ZŠ Klegová, vítěz 21. ročníku McDonald's Cupu.
McDonald's Cup: Kluci z Opavy i Ostravy pomýšlejí na medaili

"Reprezentoval jsem základní školu v Dubí, kde jsem tenkrát bydlel. Ve škole jsme neměli moc fotbalistů a většinou jsme vypadli už v úvodních kolech. Ale i přesto jsme se na turnaj každý rok těšili. Chtěli jsme se ukázat," vybavuje si Matěj Radosta.

Vrchol bude v Teplicích

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol se letos koná už potřiadvacáté. Ve dvou věkových kategoriích se představí téměř osmdesát tisíc chlapců a děvčat ve věku od šesti do jedenácti let. Finálový turnaj se po okresních a krajských kolech uskuteční 2. a 3. června 2020 v Teplicích. A ambasadorem ročníku je úspěšný trenér pražské Slavie Jindřich Trpišovský.