Semifinále Poháru UEFA v sezoně 1982/83, vítězství v Československé lize v témže ročníku a opanování v Českém poháru v roce 1982. Jména jako Antonín Panenka, Tibor Mičinec, Přemysl Bičovský a řada dalších dělala fanouškům vršovického celku neskonalou radost.

Poslední zápas Klokanů se datuje do sezony 1987/88, kdy Bohemians v prvním kole poháru UEFA padli s belgickým SK Beveren.

Peter Vindahl, nová brankářská posila Sparty.
Kovář? Vaclík? Ne, branku Sparty bude hájit dánský gólman Vindahl

Od té doby se ale v Ďolíčku přestalo dařit. Pády do druhé ligy i následné problémy s existencí klubu. O název a nástupnictví se vedly právní spory od roku 2005, kdy klubu hrozil kvůli finančním problémům zánik, ten byl ale nakonec za mohutné podpory fanoušků odvrácen.

Veselý změnil mentalitu

Před rokem ještě Bohemians odvrátili pád do druhé ligy v baráži s Opavou. A loňská sezona? Jedna velká fantazie. Trenér Jaroslav Veselý udělal z Bohemians ofenzivní mužstvo, které se nebojí favoritů. Výsledkem toho byla impozantní sezona, po které skončila Veselého družina na čtvrtém místě, které zaručuje druhé předkolo Evropské konferenční ligy.

Los byl velmi krutý, Bohemians vyfasovali nejtěžšího možného soupeře, lídra norské ligy Bodö/Glimt, které v předminulé sezoně došlo až do čtvrtfinále této soutěže a doma rozdrtilo pozdějšího vítěze AS Řím 6:1.

Srdjan Plavšič (vlevo).
Poslední možná posila Baníku padla. Plavšič by měl zamířit ze Slavie do Polska

„Evropu jsme si ale přáli, a tak musíme přijmout, jak to je. Los jsme ovlivnit nemohli, ale můžeme ovlivnit, jak zápas dopadne. Musíme se s tím poprat, postoupit a příště přivézt soupeře, který bude pro fanoušky dostupnější,“ prohlásil odhodlaně trenér Veselý, jenž čerstvě prodloužil v Ďolíčku smlouvu do roku 2026.

Bohemians 1905 v případě postupu přes norského favorita Bodö/Glimt narazí na švédský Kalmar nebo Pjunik Jerevan. „V losu jsem neměl žádného favorita, ale kvůli fanouškům jsem si přál soupeře s dobrou dostupností. Z tohoto hlediska to moc nevyšlo. Z hlediska koeficientu je to velká výzva, složité bude cestování. Navíc hrají na umělé trávě,“ doplnil Veselý.