Zkušený forvard přišel na jih Moravy v létě a měl se stát ofenzivním tahounem týmu. Jenže se po prvním utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zranil a modrý dres navlékl až v minulém kole proti Prostějovu, kdy odehrál jen dvacet minut.

Nyní je pětatřicetiletý fotbalista zase připravený cupovat obranu soupeře. „O reprezentační pauze jsem odehrál utkání s Karvinou. Jsem zdravý, jen stále cítím tréninkové manko, protože jsem byl pět týdnů mimo,“ uvedl král střelců nejvyšší soutěže v sezoně 2009/10.

Kvalitu Ordoš ukázal hned v prvním druholigovém duelu za Znojmo, kdy gólem zařídil remízu s Varnsdorfem. Prosadil se i v úterním přátelském zápase proti Blansku a napnout síť chce i o víkendu na severu Čech. „Můj úkol je tvořit šance a dávat góly. Na hřiště jdu, abych něco vymyslel a týmu pomohl v ofenzivě. V naší formaci 4-2-3-1 se pohybuji pod hrotem, ale když útočíme, může to připomínat 4-4-2, pokud se pohybuji výš vedle Beganoviče či Teplé-ho. Náš styl se nezmění, stejně jsme hráli i celou pří-pravu. Nanejvýš trenér obmění nějaké posty,“ vyjádřil se k hernímu systému Ordoš.

Uzdravení nejvěhlasnější letní posily si pochvalují také spoluhráči. „V prvních zápasech jsme neproměňovali šance, takže jeho návrat je velká vzpruha. Přinese do ofenzivy kvalitu, umí poslat dobrý balon a finální přihrávku, což nám zatím docela chybělo,“ postřehl křídelník David Štrombach.

Reprezentační přestávku si Znojemští zpestřili přátelskými zápasy. Nejprve podlehli 1:2 prvoligové Karviné, pak stejným poměrem porazili divizní Blansko. „Proti Karviné jsme odehráli dobrý první poločas. Kdybychom neudělali fatální chyby, mohli jsme vyhrát. S Blanskem to bylo dobré utkání, jen jsme neproměňovali šance. Do Vlašimi jedeme vyhrát, ale respektujeme sílu soupeře. Mají mladé hráče, kteří tvoří bojovný a běhavý tým,“ sdělil kouč Znojma Leoš Kalvoda.

Jeho týmu se zatím příliš nedaří. S jedinou výhrou a pěti body ze sedmi utkání jim v tabulce patří předposlední příčka. Fotbalisté Vla-šimi mají jediný bod navíc. „Jiný plán než vítězství nemáme. Potřebujeme tři body, abychom se dostali do trochu klidnějších vod. Nezvládli jsme zápasy s Jihlavou a v Chrudimi. Nepovedl se také pohár a utkání proti Prostějovu. Jinak myslím, že si nevedeme tak špatně. Jsem rád, že jsem zpět v profi fotbale,“ řekl Ordoš, který do klubu přišel z nižší soutěže v Rakousku.

JAROSLAV GALBA

Sestava Znojma.