Byl to z jeho strany vlastně takový standardní výkon. Ze všech hráčů na straně West Hamu předvedl nejvíc skluzů, vyhrával hlavičkové souboje, jeho agresivita byla znát na obou koncích „jeho“ lajny a po jednom z jeho dlouhých autů padl zásadní vyrovnávací gól.

Klasický Vladimír Coufal.

Vladimír Coufal
Chci dostat West Ham do Edenu, říká Coufal. Motivace? Zvednout nad hlavu trofej

Jenže nedělní zápas s Arsenalem (West Ham i díky Coufalovi dohnal dvoubrankové manko a vydřel remízu 2:2) nebyl pro českého obránce jen dalším obyčejným dnem v neobyčejné práci jménem Premier League. Třicetiletý reprezentant totiž nastoupil ve svém 100. utkání v dresu West Ham United.

„Je to neuvěřitelné,“ řekl Coufal pro klubový web o kulatém jubileu. „Když jsem hrál doma v Česku za Slavii, ani by mě nenapadlo, že něco takového dokážu,“ vyjádřil se zkušený zadák, který do vysněné Anglie přestoupil až v osmadvaceti letech.

„Snil jsem o tom, že si zahraji Premier League, ale odehrát za West Ham sto zápasů je prostě fantastické. Doufám, že ještě pár startů přidám,“ poznamenal Coufal, který byl pro anglické fanoušky po přestupu v roce 2020 velkou neznámou.

Zuří i u karet s manželkou

Poměrně rychle se však zařadil mezi oblíbence tribun. A to i přesto, že povedená období střídal se slabšími, ostatně jako celý tým. Hlavně první polovina aktuální sezony se Coufalovi nevydařila: mezi 1. říjnem a pauzou pro mistrovství světa odehrál v Premier League pouze 92 minut.

Samotný klub pak balancoval na hraně sestupu.

„Nesnáším porážky,“ citoval českého fotbalistu fanouškovský web Claret&Hugh. „I když doma hraji karty s manželkou a ona mě porazí, tak zuřím. To samé na hřišti, za svůj tým bych prostě zemřel,“ vyznal se Coufal.

Vladimír Coufal během utkání Premier League
Brilantní Coufal, velebí West Ham českého dříče. Soupeř ale zuří: Hrál rukou

Opakované kritice se ostatně nevyhnul ani jeho krajan a spoluhráč Tomáš Souček, kterému se rovněž nedařilo navázat na skvělé výkony ze svých prvních dvou londýnských sezon.

Trápící se West Ham se poslední dobou v lize konečně trochu probral a sbírá důležité body. Zapomínat se nesmí ani na úspěšné tažení v Konferenční lize, kde Coufal a spol. nadějně rozehráli čtvrtfinále s Gentem. Ostrou kritiku příznivců tak po nějaké době střídá alespoň částečná spokojenost.